Doporučení z první ruky

Mgr. Alena Ptáčková — koučka, facilitátorka a lektorka


Zobrazuji všech 6 doporučení

Alenka mne koučovala několikrát a vždy to pro mne bylo milé a inspirativní setkání. Svým nekonečně trpělivým, naprosto neutrálním přístupem a výborně kladenými otázkami mě dokázala přinutit se zamýšlet nad mým tématem ze všech možných i nemožných stran, a tak se mnou objevit nové a inspirativní cesty. Co se mi na Alence nejvíc líbí, je pochopení a neutralita - žádné mé téma, myšlenky či nápady nehodnotí, ba je respektuje a ani náznakem nenaznačuje nějaký údiv či dokonce nesouhlas. Trpělivě mě provázela mými složitými myšlenkovými pochody - a to se cení.

Eva K.

Měla jsem možnost absolvovat několik koučovacích sezení s Alenou. Vždy se jednalo o velmi efektivně a příjemně strávený čas. Alena je velmi empatická, a díky jejímu doprovázení jsem se posunula opět o krok dál.

Petra L.

S Alenou jsme se potkali v koučovacím výcviku a absolvovali jsme spolu několik vzájemných koučování. Alena je velmi vstřícný a empatický člověk. Během koučování jsem si vždy uvědomil spoustu nových věcí, za což jí moc děkuji.

Jan K.

Pro mě to byly dvě podnětné schůzky a fakt jsi mě postrčila o kus dopředu a za to Ti ještě jednou děkuji.

Eva Š.

Zkušenost koučinku s Alenkou pro mě byla velmi důležitá a obohacující. Byla to jedinečná příležitost zastavit se, podívat se na svůj život z odstupu, aniž bych v tu chvíli něco řešila či za něčím pospíchala. V tom procesu jste tu vy a váš životní příběh, kouč a velká svoboda, kam se společně vydáte. Svůj příběh jsem vnímala jako barevný koberec, se složitým vzorem. Díky procesu, kterým Alenka velmi jemně vedla, jsem sama od sebe poodstoupila a uviděla jsem vzor jako větší celek - propojený, barevný, jedinečný. Získala jsem pevnější půdu pod nohama, protože jsme hodně mluvily o mých kořenech a já si uvědomila, kolik síly a života v nich je. Také jsem získala náhled na svou přítomnost, protože jsem si srovnala své hodnoty a priority, uvědomila jsem si, co je v mém životě cenného, v čem chci pokračovat, co potřebuji opustit, do čeho se chci pustit. S odstupem půl roku od ukončení koučinku můžu říct, že z tohoto procesu stále čerpám. Naučila jsem se lépe odhadnout svoje síly, vážit si důležitých, i když obyčejných věcí, a také odvážněji snít. Prostě se teď mám lépe. Alence jsem vděčná za trpělivost, umění naslouchat a mluvit jen málo, zato dobře. A mohu ji upřímně doporučit všem, kteří v koučinku hledají oporu a prostor k růstu.

Natálie Baránková

Alenu jsem měl možnost potkat poprvé na jednom workshopu věnujícího se komunikaci, která je mi nesmírně blízká a bez které se nikdo neobejdeme. Někdo více a někdo méně. Při mém povolání jako člověka, který komunikuje s veřejností alfa a omega všeho. Alena si mě v práci s naší skupinou získala svým milým, klidným a empatickým přístupem, na který doteď moc rád vzpomínám a zůstal ve mně. Workshop byl zajímavý, dynamický a každý z nás dostal dostatek prostoru se projevit tak, aby mu Alena dala zpětnou vazbu a cenné rady, které si mohl vzít k srdci a poté aplikovat do běžného pracovního či soukromého života. Mám velkou radost, že jsem zde Alenu náhodou objevil a o to větší, že nyní můžeme být v kontaktu. Nabídku Aleniných širokých témat k seberozvoji vřele doporučuji a třeba na ně budete vzpomínat tak jako já ;-)

Martin Krška
manažer pro vztahy s veřejností v Národní technické knihovně
http://www.linkedin.com/in/martinkrska