Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Tomáš Zemánek > Doporučení

Doporučení z první ruky

Mgr. Tomáš Zemánek — fyzioterapeut se specializací na rehabilitaci dětí a sportovců

Zobrazuji č. 110 z celkem 17 doporučení prezentace Mgr. Tomáš Zemánek:
Služeb pana Mgr. Tomáše Zemánka jsme poprvé využili v dubnu 2011, kdy jsme jej začali navštěvovat s naší čtyřměsíční dcerou, která v té době byla mírně hypertonická s predilekcí vlevo. Terapie v podobě cvičení Vojtovy metody, Bobath konceptu a dalších metod měla pod vedením pana magistra rychlý a 100% úspěch. Dcerka je dnes bez jakýchkoliv problémů, v naprosto perfektní fyzické kondici. Další zkušenost je osobní a to díky špatnému stavu mé páteře, konkrétně výhřezu ploténky L5/S1 s velkým sekvestrem až 1,5 cm. Po konzultaci se třemi neurology a jedním neurochirurgem v průběhu měsíce června mi ve všech případech byla ihned doporučena léčba operací s „nejistým" výsledkem. Pouze Mgr. Zemánek byl pro kozervativní léčbu v podobě intenzivního cvičení pod jeho vedením. S odstupem času a hlavně s velmi pozitivní změnou mého klinického stavu musím konstatovat, že nebýt pana Mgr. Zemánka a jeho vysoce profesionálního přístupu, vědomostí, zkušeností a schopností, byl bych s nějvětší pravděpodobností po operačním výkonu s „nejistým" výsledkem. Nezbývá nic jiného, než panu Mgr. Zemánkovi upřímně poděkovat a doporučit jeho služby všem, kdo mají podobné, nebo jiné zdravotní problémy týkající se své specializace. Ještě jednou, mnohokrát díky.

Ing. Daniel Dedek

manažer prodeje lékařské techniky, Olympus Czech Group, s.r.o.
dedek.daniel@seznam.cz ~ 721 216 012
Syn má 6 let. Jsme odkázaní na celoživotní cvičení. S panem Tomášem to není řehole, ale příjemně strávený čas. Syn cvičení snáší dobře a maká celou hodinu. Tomáš je jako terapeut citlivý, ale důsledný, o své práci přemýšlí a ví, co dělá. Nemyslete si - tyto vlastnosti nejsou samozřejmostí! Jsme rádi, že na doporučení kamarádky, která poznala práci, přístup a výsledky Tomáše v lázních, jsme začali za rehabilitací pro syna jezdit až do Frýdku. Moc mu za vše děkujeme. A vřele všem doporučujeme! Ostatně to děláme, kudy chodíme. Když se před někým, a je to jedno, jestli je to paní doktorka na rehabilitaci, nebo mladá holka na hipoterapii, zmíníme, že chodíme cvičit k Tomášovi, všichni se pousmějou, pokývají hlavou a řeknou: „To děláte dobře!" Taky máme ten pocit, že děláme dobře :o)

Renata Czaderová

Máme syna s těžkým a komplikovaným postižením. Má 5,5 roku. S panem Zemánkem cvičíme několik měsíců, ale zkušeností za 5 let máme spoustu. Jsme s jeho prací a přístupem velmi spokojeni. Jako jeden z mála dokáže naše dítě odcvičit správně. U své práce přemýšlí a cvičení aplikuje dle individuálních a momentálních potřeb, ale i schopností a dovedností dítěte. Vysoce si ceníme, že nás rodiče bere jako partnery, že ho zajímají naše postřehy. Vytvořili jsme společně tým, který má zájem pomoci našemu dítěti. A zjistili jsme, že jeho jméno je známé i na rehabilitační klinice docenta Koláře. To asi mluví samo za sebe :-) Můžeme jen doporučit.

Iveta Varmusová

www.oliverek.cz
Jsem ráda, že jsme naši (tehdy tříměsíční) dceru svěřili do rukou Mgr. Zemánka. Při porodu u ní došlo k natržení krčního svalu (tzv. vrozené tortikolis s krvácením do m.sternocleidomastoideus), což mělo za následek úklon hlavičky k postižené straně a asymetrii trupu. Přezdívali jsme jí „vanilkový rohlíček“. Hrozila výraznější asymetrie ve vývoji obličeje a páteře. Pokud by nepomohla rehabilitace, později by přišla na řadu operace. Okamžitě po stanovení diagnózy jsme začali navštěvovat rehabilitační zařízení v místě našeho bydliště. K mírnému zlepšení po čase došlo, ale pak se stav stabilizoval a další pokroky již nebyly znatelné. Po odborné konzultaci nám bylo doporučeno změnit rehabilitační zařízení, a tak jsme dceru předali do péče Mgr. Tomáše Zemánka. Ačkoliv jsme dále prováděli v podstatě stejné cviky dle Vojtovy metody a Bobáth konceptu, Tomáš nás je naučil vykonávat s daleko větší precizností a přesnou technikou, navíc individuálně přizpůsobené potřebám naší dcery. Znatelné zlepšení bylo vidět již po 3 týdnech. Tomáš cviky průběžně modifikoval podle vývoje a schopností dcerky, takže po 3 měsících jsme mohli rehabilitaci ukončit. Přesvědčili jsme se, že je Tomáš opravdový odborník, má rozsáhlé vědomosti, bohaté zkušenosti a o své práci přemýšlí. Jsme rádi, že máme zdravou dceru (nedávno oslavila 1 rok) a Tomášovi přejeme mnoho dalších spokojených klientů, kterým dokáže pomoci.

Ing. Jiřina Bruk

U pana Zemánka jsem absolvovala týdenní intenzivní rehabilitační terapii se svým tříletým synem s dg. DMO - levostranná hemiparéza. Po ukončení terapie došlo u syna k viditelnému zlepšení co se týče uvolnění levé horní končetiny a jejího zapojování do činností. Velmi panu Zemánkovi děkuji, v neposlední řadě za jeho trpělivý a vstřícný přístup. Mohu všem jen doporučit!

Lydie Řehořová

Jsem studentka ergoterapie a fyzioterapie a měla jsem tu možnost absolvovat u pana Zemánka 14denní praxi. Kromě poděkování za trpělivý a vstřícný přístup, mohu jedině doporučit všem studentům, kteří chtějí vidět opravdovou fyzioterapii, rozšířit si obzory, vědomosti a získat motivaci pro další studium a praxi.

Barbora Pitříková

studentka ergoterapie a fyzioterapie
723 326 135
Velmi ráda se připojím k pochvalným reakcím. Pana Tomáše Zemánka jsem navštěvovala se svou dcerou, které byla doporučena rehabilitace pro CTP-hypotonii. Hned při první návštěvě jsem měla ten nejlepší dojem. Na rozdíl od předešlých fyzioterapeutů mě překvapil svým vysoce profesionálním přístupem. Měla jsem pocit, že mé dceři věnuje maximum. Postupně mě pečlivě naučil cviky, které jsem se svou dcerou musela vykonávat také doma. K mé velké radosti se výsledky začaly dostavovat brzy a Adélka je dnes v pořádku. I já jsem využila služeb pana Zemánka kvůli problémům se zády – také s pozitivním výsledkem. Tomáš Zemánek je odborník na svém místě a o jeho rozsáhlých zkušenostech, schopnostech a skvělém přístupu není pochyb! Vřele doporučujeme!

Vendula Slamjáková

Jsme rodiče osmileté dcery Elišky s těžkou formou DMO a téměř od narození intenzivně cvičíme – rehabilitujeme. Dvakrát ročně jsme navštěvovali Dětskou léčebnu v Janských Lázních, kde jsme potkali Mgr. Tomáše Zemánka a měli možnost poznat jeho práci a výbornou profesní stránku. Za osm let jsme cvičili u několika fyzioterapeutů, jednak v místě bydliště a i na rehabilitačních pobytech, a tak si dovolujeme říct, že poznáme kvalitního fyzioterapeuta – dokážeme zhodnotit jeho práci, přístup k dítěti, odbornost v oboru a lidskou stránku. Velmi nás potěšila zpráva o otevření soukromé rehabilitace Fyzio Beskyd Mgr. Tomáše Zemánka a Mgr. Veroniky Kristkové, což byla pro nás jasná volba. I když máme Frýdek-Místek daleko, jezdíme k Mgr. Tomáši Zemánkovi na intenzivní rehabilitační pobyty. Dcera je integrována do běžné základní školy a tak využíváme každé prázdniny či volné dny pro rehabilitační pobyt. Pokud hledáte opravdu profesionální přístup, kvalitní rehabilitaci, lidský přístup s výbornými výsledky, pak je Tomáš Zemánek tím nejlepším rozhodnutím. Velmi si vážíme jeho názorů, vždy nám dobře poradí a pomůže vybrat vhodnou kompenzační pomůcku (konzultujeme s ním nastavení a úpravu všech pomůcek, které potřebujeme doma i ve škole, což není u fyzioterapeutů zcela běžné). Rehabilitační plán je promyšlený, neskáčeme z jednoho do druhého, ale intenzivně se věnujeme cvičení „ušitému“ přímo na míru pro Elišku a postupujeme dle zacvičení i doma. Děkujeme za kvalitní rehabilitaci, Vaši trpělivost a vážíme si Vás jako člověka.

Kateřina Honlová

katka.honlova@seznam.cz
S panem Zemánkem jsme se potkali na přednášce, kterou dělal pro rodiče dětí se zdravotním postižením, kde jednal velmi otevřeně a nestranně. Zodpověděl jakékoliv dotazy a mě to velmi zaujalo, protože jsem měla a mám pocit, že svou práci má moc rád a dělá ji opravdu na profesionální úrovni. Se svým synem ho navštěvujeme necelý rok, kde s ním cvičí Bobath Concept. Myslím, že dvouletý Honzík sice dostane zabrat, ale pomáhá mu to s jeho lékařsky diagnostikovanou centrální hypotonií a cystou v zadní jámě lební. Honza se fyzicky posunul z „ležáka“ na úroveň sedu, kde reaguje daleko lépe než v minulosti. Tomášovi děkujeme za jeho zodpovědný přístup, za jeho pozitivní myšlení a pomoc při fyzickém zlepšení. A těšíme se na další spolupráci!

Martin a Miluše Pagáčovi

739 616 690
Pan fyzioterapeut Zemánek cvičil několik měsíců s našimi cca čtyřměsíčními dvojčaty. Byli jsme s jeho péčí velmi spokojeni z mnoha důvodů. S dětmi to opravdu umí, třebaže se jim cvičení ne vždy libí. Všechny cviky se mi vždy snažil opravdu důkladně vysvětlit, předvést a nacvičit se mnou, abych cvičila s dětmi správně. Velmi ochotně zodpovídal všechny dotazy a dokola vysvětloval. Rovněž jsem velmi ocenila, že docházel za námi domů a i načasováním cvičení se vždy snažil vyjít vstříc potřebám dětí. Co nám ale pomohlo nejvíce – naprosto konkrétně a prakticky nám poradil ohledně polohování a zacházení s dcerou, která měla velmi zploštěnou hlavičku. Pouze díky jeho radám a nápadům jsme nemuseli nosit korekční helmu. Tímto chci panu fyzioterapeutovi velmi poděkovat a popřát mnoho dalších spokojených pacientů.

Petra Milatová

Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 Další »
2005 – 2018 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS