Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Audiolibrix slaví 7. let a při té příležitosti nabízí dnes do půlnoci audioknihu Na volné noze s mimořádnou 50% slevou, jen za 249 Kč. Shodou okolností jde dnes u Melvilu do tisku i další dotisk knihy Na volné noze. Pokud jste ji dosud nečetli ani neposlouchali, mrkejte na hodnocení ostatních čtenářů:
Robert Vlach knihu rovněž přepracoval pro světový trh, takže je od léta k dispozici i v angličtině jako The Freelance Way.
Mastermind skupiny jsou pro profesionály na volné noze dobrý způsob, jak se setkávat s kolegy, sdílet know-how a spolupracovat nebo získávat zpětnou vazbu ke své práci. Lenka Šilhanová jednu takovou už několik let vede a tak se v novém článku podělila o zkušenosti, které jí to přineslo. Pokud přemýšlíte o tom, že byste rozjeli vlastní skupinu, mohou tipy přijít vhod.
PS: Podrobný článek o přínosech a zakládání mastermind skupin napsal před dvěma roky Pavel Ovesný taky pro náš blog.
Nové coworkingy nepřibývají pouze v Praze, pronikají postupně taky do menších měst. Dokazuje to třeba nedávno otevřený Coworking Jeseník — nabízí klasické měsíční členství stejně jako možnost přijít jen na jeden den. Celkem 12 pracovních míst, zasedačka, relaxační zóna a jen kousek do hor.
Máte při práci za počítačem problém se správným držením těla? Tahle malá vychytávka vás zkontroluje přes webkameru.
Jak se podniká rukodělným tvůrcům na volné noze? Dneska jsme v Impact Hub Ostrava natáčeli zbrusu novou sérii, kterou pro nás premiérově moderovala lektorka pro rukodělné podnikání Bohdana Goliášová.
K rozhovorům si pozvala šest hodně zajímavých hostů — Petru Orságovou, která pod značkou La Tulia vytváří nosící bundy a mikiny pro ženy, Janu Pelánovou, zakladatelku Pokoj č. 10 – sdílená šicí dílna, řezbáře a sochaře s motorovou pilou Jaroslava Pecháčka z Atelier a galerie Abakuk, Moniku Jankůj, která vede výtvarné a keramické kurzy v Dílna Matilda, šperkařku Annu Monsterance a Jakuba Jarolíma, tvůrce brašen, tašek, peněženek a dalších kožených produktů Eggo.
Fenomén YouTuberů, kteří si svou tvorbou v podstatě vydělávají jako tvůrci na volné noze, zdá se, úspěšně proniká do dalších oblastí. V posledních měsících se např. začíná hodně mluvit o tzv. „studytuberech“, kteří divákům představují svou denní rutinu a přístup k produktivnějšímu studiu, zvládání stresu nebo motivaci.
Tým Marketing Festivalu kolem Jindry Fáborského připravil hodně originální pozvánku na další ročník — skoro hodinový dokument „Making a Marketer“ nejen k akci, protože v něm mj. vystupují plánovaní řečníci, ale hlavně k budoucnosti profese jako takové.
Přejeme příjemný poslech na YouTube:
Jaroslav Homolka je zkušený trenér rozvoje osobnosti na volné noze. Má přes 27 let praxe a v rozhovoru s Michelle Losekoot teď přiblížil svůj přístup a pohled na témata jako úspěch, neúspěch, disciplína, zvyšování výkonnosti, ale taky spolehlivost nebo vyhoření.
„Nejtěžší disciplína je sebedisciplína. Disciplína není přirozená ani vrozená věc. Ta se musí vycvičit a vydrilovat.“
Hanna Marciniak rozjela na svém blogu minisérii článků věnovaných právě práci s cenou a naceňování služeb pro tlumočníky a překladatele na volné noze.
Hodně důležité téma pro většinu lidí, kteří na volné noze tráví hodiny za počítačem. Michael Petrus a Tomas Sobel tuhle problematiku nedávno podrobně rozebrali v živém streamu svého pořadu Kreativní Kreatury — společně s hostem, ilustrátorem a designérem Honzou Doležálkem, který se vlivem pracovního prostředí na zdraví zabývá dlouhé roky. Video sice tradičně cílí hlavně na kreativce, spousta doporučení je ale obecných a stojí za to si je poslechnout.
Přejeme příjemný poslech na Spotify nebo YouTube:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.