Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
RemoteUkraine (nověji Employ Ukraine) je mezinárodní charitativní projekt, který pomáhá ukrajinským uprchlíkům najít práci a zakázky včetně těch na volné noze. Může jít o práci na dálku nebo osobně, na částečný či plný úvazek. A najímat lze z jakékoliv země.
Pokud víte o někom, komu by mohla být služba prospěšná, neváhejte odkaz sdílet. Nebo můžete zveřejnit vlastní nabídku.
Registrace je pro obě strany zdarma a vybrané profesionály můžete oslovit i napřímo. Platforma už má přes 3500 registrovaných uživatelů napříč obory (IT, marketing, obchod, průmysl…).
„Zdražování je legitimní proces a povinnost každého freelancera, který chce být úspěšný,“ říká jasně přední český expert na cenotvorbu Václav Lorenc v přednášce pro náš think-tank, kde přibližuje tři stádia tzv. cenového kruhu: Nacenit – získat – zdražit.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Tip: Pokud chcete zvýšit své výnosy a počet spokojených zákazníků pomocí efektivní práce s cenou, podívejte se na nabídku Vaškových online školení, které vycházejí z jeho 20leté praxe v oblasti pricingu.
Grafického designéra na volné noze Václava Kudělku namíchlo stupidní logo Strýček Váňa obšlehnuté od McDonald’s. Tak se rozhodl, že ty rusácké kopírky zesměšní sérií poruštěných západních online značek nazvanou My nepotřebujeme ten váš internet!
Pracuj v přírodě je vůbec první český projekt, který mapuje přírodní pracoviště pro práci na dálku.
Místa objevují Lída Maršálková a Josef Rousek, no a hned v první velké recenzi píšou, proč milují beskydské pracovní útočiště pro vývojáře, kreativce, umělce a digitální nomády Retreat.
„Zdravě podnikat se dá aniž by člověk musel být tvrdý. Nemusím se do ničeho nutit nebo lámat přes koleno. Jde podnikat eticky, ekologicky a mít funkční byznys i s lidským přístupem.“
Zuzana Bílková, naše členka a majitelka beskydské manufaktury na vlněné přikrývky a lůžkoviny Besky, v příjemném osobním audio rozhovoru pro Noční Mikrofórum Českého rozhlasu — přibližuje hodnoty, na kterých v podnikání staví, pozadí výroby, i na co je ve svém byznyse nejvíce hrdá.
„Je to o hodinách a hodinách za křeslem, o prošlapaných teniskách a puchýřích a dírách v rukách. To všechno k tomu patří a s tím jdou ty zkušenosti“ — Dalibor Strouhal je samorost, známý ostravský barber neboli pánský holič, který se během pár let vypracoval na jednoho z nejlepších profesionálů v oboru. A tak jsme si s ním už před časem střihli rozhovor.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Pokud přemýšlíte, jak pomoci Ukrajincům nejen materiálně či finančně, ale třeba i svou expertizou, podívejte se na web Pomáhej Ukrajině, kterou provozuje Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR (členy jsou mj. Člověk v tísni, ADRA, Amnesty International ad.).
Přes jednoduchý formulář můžete nabídnout podporu v celé řadě oblastí, ať už jde o tlumočení, právní poradenství, doučování nebo např. administrativní pomoc v institucích. Na nabídky pak mohou přímo reagovat organizace, které danou pomoc hledají.
„Freelanceři (a podnikatelé obecně) zlenivěli a nechali si vymýt mozek vyprávěním o úspěchu, který se dostavil přes noc na základě jediného příspěvku na sociálních sítích, virálního článku nebo zabijáckého produktu zdarma,“ píše Sarah Duran ve svém článku No more funnels: how freelancers should find clients.
V textu vybízí ke skromné, ale účinné strategii — networkingu. A přidává několik cenných rad a postřehů: „Když jste na volné noze, nalezení klientů, se kterými navážete skutečný vztah (a ne jen flirt), vám přinese nejen větší uspokojení z práce, ale zbavíte se i mentality hostina/hladovění, kdy se musíte bez přestávky ohánět.“
Deník N už má přes 25.000 platících odběratelů, moc gratulujeme!
Při této příležitosti odemkli 25 článků o válce na Ukrajině — možná i jako připomínku, jak zásadní jsou nezávislá média pro svobodný svět, ve kterém máme to štěstí žít. Info o předplatném najdete zde.
P.S. V roce 2018 jsme natočili o chystaném spuštění nového média krátký rozhovor s Honzou Simkaničem, který Deník N řídí.
Patrick Zandl letos natočil tři výborné epizody svého podcastu, ve kterých komentuje (v širším technologickém kontextu) válku na Ukrajině, Web3 a trendy pro rok 2022:
Upozornění na nové epizody v Patrickově podcastu můžete dostávat v jeho newsletteru.
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.