Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Klára Smolíková > Doporučení > 2. stránka výpisu

Doporučení z první ruky

Klára Smolíková — spisovatelka, scenáristka a lektorka se zaměřením na zábavné vzdělávání

Zobrazuji č. 1117 z celkem 17 doporučení prezentace Klára Smolíková:
Ještě jednou děkuji za dnešní velmi podnětný seminář v Nymburce, který nadmíru předčil moje očekávání. Bohužel se v poslední době setkávám s nabídkou workshopů a seminářů, které mnohdy jsou, protože prostě jsou a protože jim někdo „nahoře“ dal souhlas, že mohou být. O to více si vážím Vašeho profesionálního přístupu a především vlastních zkušeností, které jste nám v bohaté míře poskytla.

Iva Jelínková

Vaše „dílnička“ děti plně pohltila. Ze zážitků jsme čerpali ještě celý následující den. Dokreslili a dotvořili jsme pracovní listy a pečlivě jsme je uložili k ostatním tak, aby si je na konci školního roku mohly děti schovat na památku. Děkujeme!

Petra Ryšavá

ZŠ Štefánikova – Pardubice
Ve čtvrtek 28. 1. proběhla v prostorách Kulturního centra Přelouč beseda s jedinečnou Klárou Smolíkovou. Paní Smolíková je velmi talentovaná muzejní pedagožka a autorka knih pro děti. Všichni jsme byli nadšení a naučili jsme se mnoho o tom, jak se stavělo středověké město (jako je třeba to naše) a co uměli jednotliví řemeslníci. Respekt, předkové, respekt.

Kateřina Hývlová

koordinátorka projektu pro přeloučskou knihovnu
Mgr. Klára Smolíková nás seznámila se svojí lektorskou praxí v oblasti neformálního vzdělávání. Účastnici si mohli ujasnit svoji roli v této oblasti, získat přehled o nepřeberném množství možností, které dané odvětví vzdělávání nabízí. Důraz byl kladen na propojení RVP, průřezových témat a knihovny jako média. Lektorka svůj výklad opírala o téměř dvě desítky pracovních listů.

Zuzana Vaidová

Vědecká knihovna v Olomouci
Děti ze 4. A navštívily 4. 12. místní knihovnu, kde měly možnost poznat spisovatelku, scenáristku a lektorku Kláru Smolíkovou. Beseda byla zaměřena na komiksy. Děti prozkoumaly komiksový „vesmír“. Seznámily se se základními pravidly fungování komiksu, s druhy komiksových bublin, a dokonce se naučily abecedu komiksových citoslovcí. Komiksy děti psaly, kreslily, hrály a všechny to moc bavilo.

Mgr. Václava Pletková

Knihovna Nymburk
6. 10. jsme byli v knihovně na besedě o Janu Husovi. Byla moc hezká a trochu neobvyklá, protože spisovatelka Klára Smolíková promítala obrázky na interaktivní tabuli. Taky jsme měli pracovní listy, které byly moc hezké. Moje kamarádky dělaly Jana Husa a moc se jim to povedlo. Byla to nejlepší beseda, na které jsem byla.

Zuzana Puková

5. třída, ZŠ Jílové u Prahy
O tom, jak vznikají výstavy, jaké problémy řeší zaměstnanci muzeí a dalších míst, s jakými nároky ze strany publika se potýkají a jak vypadá takový lektorovaný program s muzejním pedagogem, přednášela Mgr. Klára Smolíková, místopředsedkyně Komise pro muzejní pedagogiku Asociace muzeí a galerií. V knihovnách velmi často také pořádáme výstavy, paní Mgr. Smolíková jako zkušený muzejní pedagog nám poskytla vhled do možností, jak vystavované předměty více přiblížit publiku, jak zpřístupnit výstavu každému bez rozdílu věku či znalostí a jak udělat prohlídku ještě více atraktivní.

Pavlína Lišovská

knihovna Jiřího Mahena Brno
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: « Předchozí 1 2
2005 – 2019 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS