Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Eliška Vyhnánková spouští za necelý měsíc už 5. ročník své našlapané Social Media Akademie — vzdělávací program se 14 top lektory, mezi kterými jsou vedle Elišky taky Adam Zbiejczuk, Michelle Losekoot, Petra Dolejšová, Honza Páv, Julia Szymańska, Jonáš Čumrik a další.
Pokud se ve své profesi aktivně věnujete sociálním sítím a chcete se do tématu ponořit hlouběji a dál se vzdělávat, tohle je skvělá možnost. Semestr začíná 12. března, končí 12. června a podle situace se bude kombinovat výuka online/offline. Přihlášky jsou na webu.
Martin Staněk před koncem roku rozjel povedený web Nocodetriky — magazín o no-code, automatizaci a tipech pro digitalizaci podnikání.
„No-code označuje oblast převážně webových aplikací, které slouží lidem jako nástroje k vytváření digitálních produktů a služeb bez nutnosti napsat jediný řádek kódu. Skrze interaktivní rozhraní si doslova naklikáte integraci mezi dvěma aplikacemi, zautomatizujete procesy, postavíte mobilní aplikaci nebo kompletní webové stránky.“
Píšete články, tvoříte webový obsah? V tom případě by vás měl zajímat nový text Ondry Ilinčeva o tom, jak lidi čtou na webu. I když… Jak říká hned v úvodu: „Tenhle článek nedočtete.“
Lucie Strechová díky své profesi procestovala celý svět — jako projektová manažerka se totiž specializuje na návrh a realizaci expozic pro mezinárodní výstavy. Interiérový design a event management takto kombinuje přes 10 let a jak v rozhovoru s Robertem Vlachem říká: „Když děláš tuhle práci, obzvlášť na tom celosvětovém měřítku, tak máš furt co dělat. Vstáváš s Asiaty, přes den jsi s Evropany a jdeš spát s Amíkama.“
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Ministerstvo kultury spolu s ministerstvem průmyslu a obchodu vyhlásilo 3. výzvu dotačního programu Covid Kultura, která je tentokrát zaměřena na OSVČ. O jednorázovou podporu ve výši 60 000 korun budou moci žádat jednotlivci v uměleckých a umělecko-technických profesích — herci, hudebníci, tanečníci, zpěváci, dramaturgové, akrobati, umělečtí zvukaři, lightdesignéři, umělečtí manažeři apod. Více se dozvíte v článku na Podnikatel.cz
Průkopník českého internetu, publicista a spisovatel Patrick Zandl v podcastu Miloše Čermáka — výborný rozhovor mj. o stavu inovací v Česku. „Je vidět, že čeští programátoři jsou žádaní. Když máš absolvovaný Matfyz nebo ČVUT, téměř bez diskuze tě okamžitě všude přijímají. Je to punc kvality.“
Přejeme příjemný poslech na Spotify:
Lucie Bielaková si před několika lety začala doma pro zábavu vyrábět papírové kopie živých květin. Připadalo jí, že takové věci nejsou výjimečné a umí je každý. Přes kamarádky se ale její zručnost rozšířila dál — a jak popisuje v článku, teď má svůj ostravský byznys Megakytky, za sebou stovky vyrobených kytic a frontu zákazníků.
„Velké světové módní domy měly papírové květiny vždy ve výlohách, Lagerfeld je měl na přehlídce a u nás v Česku zatím nic moc. Celý život jsem něco kreslila a tvořila a protože miluji květiny, rozhodla jsem se to zkusit – a pak už to jelo. Pojí se v tom všechno, co mám ráda. Je to kreativní práce a výzva v jednom.“
Jak na to, když chcete svůj příběh nebo téma dostat do novin a časopisů? Doporučení a tipy dává v novém rozhovoru, novinářka a publicistka s 18letou praxí Judita Matyášová.
„Není nic horšího, než hodit návnadu, novinář se chytne a řekne: Tak já bych to potřeboval do zítřejšího vydání, a vy teprve řešíte: Ty jo, měl bych sehnat fotky! Tímhle novináře leda popudíte a odradíte ho od další spolupráce.“
Už jste stihli naskočit na novou sociální síť Clubhouse? Eliška Vyhnánková k němu dnes připravila výborné shrnutí — o co vlastně jde a proč by vás to (ne)mělo zajímat.
„Pokud si místnosti vybíráte správně, v každé zazní nějaká zajímavá informace. Máte možnost poslouchat myšlenky lidí, jejichž názorů si vážíte (nebo vás prostě baví). Myšlenky nefiltrované předpřipravenou řečí na konferenci nebo v rozhovoru. O to hodnotnější.“
Pavel Ovesný je Lesa Pán. Už před časem spojil podnikatelské poradenství s pohybem a své klienty bere na celodenní procházky do přírody: „V přírodě člověk dýchá zhluboka, je dobře okysličený, je hezky propojená levá i pravá hemisféra a opravdu mu to pálí.“
Na Českém rozhlasu teď o téhle Pavlově službě vyšel povedený audio-medailonek.
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.