Novinky ze světa podnikání na volné noze

Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Zobrazuji č. 1331-1340 z celkem 2014 novinek

Povídání o sociálních médiích

Dneska od 17:30 proběhne online stream Babeltalku — povídání o sociálních médiích v roce 2020 s našlapanou sestavou. Pozvání k rozhovoru od Adama Zbiejczuka přijali:

  • Eliška Vyhnánková, krotitelka sociálních sítí a spoluautorka bestselleru Jak na sítě
  • Lada Brůnová z úspěšné crowdfundingové platformy Donio
  • Aleksandra Szumska-Dawid, manažerka sítě TikTok, která má na starost rozvoj středoevropského trhu
Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Sluchátka nejenom k práci

Pokud pracujete v rušném prostředí nebo často cestujete a chcete se maximálně soustředit na práci, výbornou pomůckou jsou sluchátka s funkcí Noise Cancelling (aktivním potlačením okolního hluku), které utlumí zvuky a ruch kolem vás. Na trhu jich dneska seženete celou řadu, co do kvality potlačení hluku ale podle recenzí i našich zkušeností vede řada od Sony a zatím poslední model WH-1000XM3.

Sluchátka jsou bezdrátová a s mobilem nebo počítačem se párují jednoduše přes bluetooth. V balení každopádně dostanete taky klasický kabel s 3,5 jackem, který si k nim můžete připojit, kdyby třeba došla baterka — na jedno nabití vydrží zhruba 30 hodin. Ovládání je dotykové a nabízí mj. i praktickou funkci, kdy po přiložení dlaně na pravé sluchátko utlumí přehrávanou hudbu a posílí zvuk z okolí, když třeba potřebujete něco rychle vyřídit a nechcete sluchátka vypínat nebo sundat z hlavy.

Nepatří sice k těm nejlevnějším, nějakou dobu už se ale prodávají, takže je dneska v některých obchodech seženete klidně o třetinu levněji. Nedostatek pro někoho pak může být taky slabší mikrofon, když chcete sluchátka využít k volání. Do kavárny, coworku nebo na cesty do vlaku a letadla každopádně super volba.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Osobní růst online

Kritické myšlení, dovednosti budoucnosti a krize jako příležitost; to jsou aktuální témata pro každého freelancera a taky oblasti, na které se zaměří Online konference: Osobní růst Future edition. Tentokrát 6.6.2020 a na dálku, ale se stejně silnou sestavou řečníků jako vždy — vedle Petra Ludwiga, autora bestselleru Konec prokrastinace, vystoupí např. vývojář 3D tiskáren Josef Průša, chirurg Tomáš Šebek nebo zakladatelka Frusack a Top Žena Česka 2018 Hana Fořtová. Registrovat se můžete na webu a s kódem NAVOLNENOZE30, který uvedete do poznámky, navíc máte 30% slevu.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Výběr knih pro freelancery

Dobré (a relevantní) knihy pro freelancery aby pohledal. Tady je úzký výběr těch nejužitečnějších.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Další vlna rozvolňování

Aktuální shrnutí další vlny rozvolňování opatření, která platí od pondělí:

  • při dodržení dvoumetrových rozestupů není nutné venku nosit roušky
  • otevřít mohou vnitřní prostory kaváren, restaurací atd. (při dodržení zvýšených hygienických podmínek)
  • v omezené formě se otevírá také první stupeň základních škol (max. 15 dětí ve skupině, vždy jedno v lavici)
  • uvnitř i venku se mohou konat hromadné akce do 300 osob

Více informací v článku.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Co číst na volné noze

Dobré (a relevantní) knihy pro freelancery aby pohledal. Tady je úzký výběr těch nejužitečnějších.

Číst dál

Konference o coworkingu

Pokud chodíte pracovat do coworkingu (nebo vás zajímají coworkingové trendy obecně), ve středu 27.5. se koná zajímavá online konference zdarma. Mezinárodní Coworking Symposium pořádá Marko Orel z Vysoká škola ekonomická v Praze /VŠE/, který sezval přední odborníky na coworking, jako je Bernie J Mitchell z European Coworking Assembly či lidé z Coworking Library.

A dojde i na freelancing. Robert Vlach bude mít přednášku o příznacích pokročilé freelance ekonomiky a jak ji mohou podpořit právě coworkingová centra. Bezplatná registrace vám nezabere ani minutu.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Projektant Tomáš Brückner

Projektant Tomáš Brückner si cestu ke stavařině našel poměrně brzy: „Když mi bylo 12, rodiče začali stavět rodinný dům a já jsem chtě nechtě musel pomáhat. Řemeslníci většinou dělali ve fabrice a na stavbu chodili na fušky. Běžně při tom spořádali basu lahváčů za šichtu, sem tam to proložili režnou, takže ke konci dne jsme přebírali nádobíčko a pěkně po nich dodělávali rozdělanou práci. Takhle jsem přičichl ke stavařině. Když jsem se pak v osmé třídě rozhodoval kam dál, stavební průmyslovka byla jasná volba.“

Dnes je Tomáš v oboru přes 11 let, navrhuje nízkoenergetické domy, průmyslové budovy i dřevostavby a za sebou má desítky úspěšných projektů: „Na každé zakázce je vždy něco nového, nějaká nová zkušenost. Člověk se nejvíc učí ze svých chyb a u projektařiny to platí dvojnásob. Takže pokud se mi něco nepovede, snažím se si to zapamatovat a poučit se. Přelomová spolupráce pro mě byla a je s Jakubem Gajdou, přírodním stavitelem z Beskyd, který se snaží do svých staveb aplikovat k přírodě šetrné stavební materiály a postupy.“

Jak Tomáš dodává, stavařina je obor, který se pořád vyvíjí a to, co platilo před půl rokem už dávno platit nemusí. Důležité je podle něj především sledovat nové trendy, postupy a technologie: „Narážím tím na projektování v BIM, což je práce s virtuálním 3D modelem v některém z projekčních programů. Spousta mých vrstevníků se o tyto skvělé možnosti, které nám projektování v BIMu umožňuje ochuzuje jen proto, že se nechtějí učit novým věcem. Z tohoto důvodu jim tak trochu ujíždí vlak.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Ovládněte střih videí v iMovie

Pokud jste se pustili do natáčení vlastních videí a používáte Mac, náš člen, Apple konzultant a lektor Martin Světlík, včera spustil nový web Jak na iMovie — přehledného průvodce střihem videa včetně bezplatného online kurzu na YouTube. Může se hodit.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Jak pracují maminky s dětmi

O tom jak se daří maminkám pracovat doma s dětmi je tento článek. Přečte si zkušenosti konzultantky procesního řízení Renaty Novotné, realitní právničky Ilony Černochové, poradkyně v handmade podnikání Hany Konečné, fyzioterapeutky Veroniky Kristková, fotografky Evky Neuman a dalších.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí