Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Krásně uklidňující zvuková kulisa k práci. Jestli to máte do přírody daleko, můžete se tam přenést alespoň poslechově díky internetovému Slow Radiu, které místo hudby po celý den přenáší zvuky přírody ve vysoké audio kvalitě.
Portál Podnikatel upozorňuje na chybu při podávání žádostí: Řada OSVČ podala žádost o ošetřovné chybně e-mailem, aniž by ji elektronicky podepsala. E-mailem bez e-podpisu jde ale podat jen žádost o kompenzační bonus 25 000 Kč.
Rozhovory na volné noze: Hostem dnešního Zoom speciálu pro členy Na volné noze bude Pavel Minář — IT konzultant a špičkový expert na Google G Suite. Ale taky ajťák ze staré školy, který se vydal po 17 letech v zaměstnání na volnou nohu a od té doby je v jednom kole.
Budeme se bavit o tom, co teď změnil ve svém podnikání a proč, jak natáčí v home-office svá vzdělávací videa i o jeho tipech k používání Zoomu a Hangouts Meet. A samozřejmě zodpoví dotazy účastníků.
Nejste ještě našimi členy? Přidejte se.
Na skvělém nomádském blogu Loudavým krokem vyšel výběr 12 knih pro lepší rok 2020, na téma seberozvoj a podnikání.
Uvolnili jsme pro vás další vzácný záznam z našeho archivu! René Nekuda, jehož kurzy už prošly nejméně 4.000 lidí, jednou provždy změnil pohled Čechů na tvůrčí psaní. Z obskurní dovednosti, kterou vyučovalo jen pár zasloužilých literátů, udělal něco, co by měl umět každý. Důvod je prostý: Příběhy. Vyprávíme je všichni, bez ohledu na postavení či profesi, a literatura je pouze jednou z nich. Schopnost vyprávět srozumitelné a poutavé příběhy tak zásadně ovlivňuje, jak nás ostatní lidé, kolegové i klienti vnímají. A Reného osobní podnikatelský příběh, který poprvé uceleně odvyprávěl v této přednášce, je toho důkazem.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Proč teď na dobrém spánku záleží mnohem více než dřív? Neurovědec a autor bestselleru Proč spíme Matt Walker v novém online TED rozhovoru rozebírá benefity spánku pro naši imunitu, zdraví, mysl a tvořivost:
„Spánek prospívá celému našemu tělu. Podporuje propojování nových myšlenek a vědomostí, jejich ukládání do dlouhodobé paměti. Během noci v nás probíhá doslova paměťová alchymie. Ráno se tak budíme se zcela revidovanou sítí asociací a myšlenek — možná proto se neříká: ‚zůstaň vzhůru, abys ten problém vyřešil', ale ‚vyspi se na to'.“
Přejeme příjemný poslech na YouTube:
Pustili jste se do natáčení videí z domova? Tomáš Jaroš se živí navrhováním studií (podílel se třeba na DVTV, Seznam Zprávy atd.) a v článku shrnul řadu výborných tipů a rad k tomu, jak si takové domácí studio vyladit a na co si dát pozor.
O tom co přineslo vyhlášení karantény online marketérovi Lukáši Pítrovi jeho podnikání si můžete přečíst v tomto článku.
„24 hodin od vyhlášení karantény se mi vypařilo skoro 80 % příjmů na nejbližší období. To jednoho po 8 letech budování podnikání fakt zaskočí. Chci se podělit o svůj krizový plán, který mi pomáhá ‚back on track'.“
„Nepřítel všech je nedorozumění. Komunikace by měla být základ.“ Jestli spolupracujete s kreativními profesionály nebo jim přímo zadáváte práci (grafiku, ilustrace, web apod.), nový díl podcastu Na vlně podnikání Dana Tržila je přesně pro vás.
Silná kreativní dvojka Michael Petrus a Lumír Kajnar v něm totiž diskutuje právě nad otázkami: Co je vlastně kreativní zadání? Jak moc být při zadávání konkrétní? Jak najít kreativce, který vás „chápe“? Anebo taky naopak, jak coby kreativec přistupovat ke klientům?
Jak na Čechy dopadla současná krize po ekonomické stránce? Na Aktuálně.cz vyšly výsledky průzkumu Život během pandemie, který připravil tým sociologa Daniela Prokopa — každé dva týdny se ptají vzorku cca 3000 stejných respondentů mj. na to, kolik hodin týdně teď průměrně pracují, nakolik se obávají ztráty práce, jaká zvažují opatření nebo jak dlouho vystačí jejich finanční rezerva při výpadku příjmů.
Z toho např. vyplývá, že vysoký podíl rizikových domácností, s úsporami maximálně na jeden měsíc, je hlavně mezi zaměstnanci (51 %). OSVČ v tomto ohledu vychází lépe, kdy 67 % zapojených do výzkumu stačí úspory na 2 a více měsíců.
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.