Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Vyhlášená copywriterka Michaela Weikertová hostem think-tanku Na volné noze v Brně. Přijela s rozšířenou 70slajdovou verzí své přednášky o designu ceny, kterou nás nadchla před čtvrt rokem v Praze.
Tisková ukázka — ještě teplá z tiskárny. Kniha The Freelance Way vyjde u Melvilu už příští týden.
Součástí projektu Na volné noze je také 1. think-tank pro freelancery v Evropě. Scházíme se 4× ročně v Praze, Brně a Ostravě. Setkání jsou uzavřená, na pozvání pro naše členy či absolventy školení. Sdílíme své zkušenosti, novinky a know-how. O podnikání se bavíme otevřeně a bez příkras. Každé setkání zahajuje jako náš vzácný host nějaký špičkový profesionál. Pokud jej natočíme, občas pak záznam sestříháme a zveřejníme ku prospěchu všech. Tohle je jeden z nich:
Nejznámější český copywriter Otto Bohuš, autor úspěšné trilogie Pište jako copywriter a první Twitter knihy na světě Orbis Tweetus, kterou ilustrovali fanoušci, sice jako řečník vystupuje poměrně málo, když už ale vystoupí, tak to stojí za to — jako když letos v dubnu přednášel na našem think-tanku v Praze, kde popsal přelomové okamžiky své kariéry.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Dobré jméno vs. osobní brand — 2stránková ukázka z nové knihy The Freelance Way, která vyjde už příští úterý u Melvilu.
Volnonožci, networkeři, kamarádi — máte plány na zítřejší večer? Od osmi chystáme scuk v Melvil.space – coworkingové centrum v srdci Brna. Stavte se na skleničku a pokec o podnikání na volné noze, rádi vás uvidíme.
Jeden z nejznámějších českých grafických designérů Jan Tippman hostem dnešního think-tanku Na volné noze v Praze. Honza je na volné noze od roku 1993 a je mj. spoluzakladatelem Unie grafického designu. Fantastická přednáška.
Eliška Podzimková je úspěšná česká ilustrátorka a animátorka, kterou mj. proslavily originální dokreslované obrázky ve fotkách.
Tvořila pro Jamieho Olivera nebo americký Vogue a rozjíždí řadu vlastních projektů — teď je to třeba projekt Plešouni, který má pomáhat dětem s onkologickým onemocněním. O něm, ale taky o svých začátcích, využití Instagramu pro umělce nebo taky práci v New Yorku povídá v novém podcastu Proti Proudu.
Přejeme příjemný poslech na Spotify:
Coworking Opero si prostě musíte zamilovat. Tak krásných sdílených prostor v Česku moc není.
Dneska jsme tam natáčeli další sérii rozhovorů s pěti špičkovými hosty — architekt Michal Volf, portrétní fotograf Jan Tichý, copywriterka, novinářka a nově taky autorka úspěšné knihy Podbrdské ženy Jana Poncarová, certifikovaný trenér Apple a technologický evangelista Petr Mára a sbormistryně a učitelka zpěvu Dana Houdková.
Už se těšíme, až je budeme moct vydat. Vycházet budou postupně během léta a chybět nebude ani medailonek s představením coworkingu.
V čem jsou čeští marketéři opravdu dobří a co spojuje projekty jako Digisemestr a Marketing Festival? objasňuje Jindřich Fáborský ve velkém videorozhovoru.
„Patříme ke špičce v konkrétních oblastech jako je analytika, data, technické znalosti… Máme ale problém prodat to do zahraničí.“
Přejeme příjemný poslech na YouTube:
Dan Tržil se k podcastům dostal jako posluchač na cestách a jak říká, získal díky nim spoustu profesního know-how: „Po ukončení kočovného stylu života a návratu do ČR mi bylo líto, že zde žádný dobrý podcast neexistuje.“ A tak začal produkovat vlastní, které dnes dokonce patří mezi vůbec nejpopulárnější v Česku — Proti Proudu a Na vlně podnikání.
Obě série se zaměřují primárně na rozhovory, což je formát, který je Danovi blízký. Rovnou ale dodává, že podcasty umožňují i mnohem kreativnější formy: „Vnímám je jako unikátní způsob, jak efektivněji využívat čas např. při jízdě MHD, v autě nebo při cvičení. Pro mě osobně to je nejoblíbenější způsob sebevzdělávání, ale i inspirace a neotřelých myšlenek.“
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.