Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Už jste si během léta stihli dopřát dovolenou? Takhle odpočívá grafička na volné noze Naďa Moyzesová.
Jak se naučit (téměř) cokoliv a jak překonat strach z učení? Ideální téma na léto v nové epizodě podcastového vyprávění Tomáše Sobela: „Co vyhrává nejsou cíle, ale systémy, jak cílů dosahovat.“
Zatímco tisíce lidí jedou z Prahy na Colours of Ostrava, my jsme včera vyrazili opačným směrem. Natočit další sérii rozhovorů s naším top hostujícím moderátorem Adamem Zbiejczukem a jeho hosty. A že to před kamerou zase bylo parádní složení — ředitelka konference WebExpo Šárka Štrossová, learning designer Braňo Frk a taky koučka a lektorka komunikačních dovedností Jeanne Trojan, což byl mimochodem náš vůbec první (a určitě ne poslední) rozhovor v angličtině. Vydávat začneme už během srpna.
Robert Urbánek dal v padesáti výpověď v práci a začal hledat nový profesní směr. Shodou okolností v Anglii narazil na workshop Jak si otevřít vlastní destilérku. A protože měl vždy rád gin, dal kurzu šanci. Od té doby uběhly sotva dva roky a Robert dneska pálí jeden z nejlepších ginů u nás, který se navíc prodává v předních českých barech: „Všechno dělám poctivě a sám. Od výrobce přes obchoďáka až po vytírání podlahy.“ Více v tomto článku.
Dosud nejdelší rozhovor s Robertem Vlachem o podnikání, naší komunitě Na volné noze, jeho nové knize The Freelance Way, o řízení procesů v Procesoidu a desítkách dalších témat ve 2hodinovém megarozhovoru — za Freelo podcast se ptal Karel Dytrych.
Přejeme příjemný poslech na Spotify:
Jan Řezáč v záznamu výborné přednášky z konference MastersGate, kde prakticky rozebral několik slovenských eshopů a popsal, jak nejlépe prezentovat vlastní hodnotu zákazníkům. Pokud se na tvorbě webů podílíte, tohle video určitě stojí za zhlédnutí.
Přejeme příjemný poslech na YouTube:
Vývojáři z Česka a Slovenska mají ve světě dobré jméno. A podobně je na tom taky Polsko nebo Maďarsko. V průzkumu platformy SkillValue to dokonce vyšlo na první čtyři příčky mezi necelou padesátkou zapojených zemí. Do top desítky řadí Česko mimochodem i konkurenční web HackerRank. Tabulky obě platformy sestavují na základě výsledků řešení výzev a úkolů napříč různými technologiemi, které pro své komunity nabízí.
„Když se pro něco nadchnu, vím, že to dám do konce.“ Programátora Davida Grudla určitě znáte ze sítí a jeho výborných přednášek nebo díky vývoji open source projektu Nette Framework. V hodně obsáhlém a osobním audio rozhovoru s Karlem Dytrychem teď ale povídal taky o tom, co ho k programování vlastně přivedlo, jak se zvládá soustředit na kódy, kteří lidé ho ovlivnili a proč zásadně nedělá fotky bez lidí.
Přejeme příjemný poslech na Spotify:
Zencastr je povedený nástroj pro natáčení podcastů, zvlášť pokud chcete dělat např. rozhovory s hosty na dálku — nabízí totiž jednoduchou možnost nahrávání ve více lidech v dobré zvukové kvalitě a bez nutnosti instalace. Stačí jen poslat odkaz.
Výhodou je, že aplikace u každého z hostů natáčí vlastní zvukovou stopu, díky čemuž odpadá řada nepřesností v záznamu. Všechny nahrávky se pak ukládají přímo do cloudu, kde můžete rovnou napojit vlastní Google nebo Dropbox účet. V bezplatné verzi zvládne 8 hodin nahrávání měsíčně a maximálně dva hosty, v placené pak mj. nabízí i automatickou postprodukci.
PharmDr. Margit Slimáková toho dokázala jako nejvlivnější česká preventistka a výživářka opravdu hodně, ale málokdo tuší jak. V této průlomové přednášce pro náš think-tank vůbec poprvé odhaluje a popisuje své kariérní strategie a principy, jimiž se řídí při rozhodování kudy dál.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.