Akce pro freelancery a podnikatele

Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Zobrazuji č. 121-130 z 224 novinek v kategorii

Melvili se valí do Prahy

Jedinečná příležitost potkat se s hrstkou báječných profesionálů, kterým vyšla kniha v Melvilu — 23. června v Praze!

Přijďte pozdravit své oblíbené autory, vydavatele i jiné čtenáře na akci Melvili se valí do Prahy.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Startuje Živnostník roku 2022

Startuje nový ročník soutěže Živnostnik roku, ve které často bodují také čeští freelanceři. Účast je bezplatná. Přihlásit se (nebo někoho nominovat) můžete do konce června:

„Dobrá pověst a reputace v oboru je pro firmy a živnostníky zásadním klíčem k úspěchu a také nejspolehlivější a nejméně nákladnou formou propagace. Právě teď mají živnostníci a firmy možnost rozšířit svou klientelu, seznámit se s novými obchodními partnery, udělat si skvělou reklamu a stát se předmětem zájmu médií,” píše se na webu soutěže a úspěchy řady našich členů z uplynulých ročníků to jen potvrzují.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Kde najít evropské freelancery

4 mylné představy o podnikání na volné noze, 3 pohledy na evropskou freelance ekonomiku, 2 kupy tipů pro freelancery a jejich klienty, 1 kontinent ke sdílení mezi námi freelancery — to vše v nově vydané přednášce na téma Evropští freelanceři a kde je najít, v podání Roberta Vlacha na konferenci WebExpo 2021 v Praze.

Sledujte na našem podcastu či YouTube:

O akci: WebExpo je jedna z nejlépe zavedených konferenci v oblasti webu a webových technologií v Evropě. Od roku 2008 spojuje vynikající světové odborníky se zasvěcenými IT profesionály v publiku, od vývojářů po designéry a online marketéry. Akce, která probíhá souběžně v Praze i online a kterou pořádají weboví nadšenci v čele s úžasnou Šárkou Štrossovou, má jedinečnou atmosféru jako žádná jiná akce v oboru. Rozhodně doporučujeme WebExpo sledovat a třeba se příště přidáte i osobně.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Česká investiční konference

Pokud vás zajímají akcie a investování do nich, v Česku byste stěží našli lepší akci, než je Česká investiční konference, za níž stojí Lenka Roz Schanova (natáčí mj. podcast Jak investovat) a Daniel Gladiš (mj. autor dvou investičních bestsellerů).

Hlavní část se koná 8.11. a je opět online.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Festival digitálních nomádů

Už 20. listopadu proběhne další ročník Festivalu digitálních nomádů, který nabízí program zaměřený na podnikání na dálku, travel hacking a workshopy.

Hlavním tématem je tentokrát influencing a mezi přednášejícími mj. Broňa Sobotka, Adam Zbiejczuk, Veronika Soukalová nebo David Duc — takže silná sestava. Akce proběhne v prostorách Impact Hub Brno a vstupenky pořídíte na webu.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Setkání Freelance Friends

Přes 120 freelancerů z řady evropských zemí se už přihlásilo k našemu online setkání FreelanceFriends s Markem McGuinnessem, Bárou Baronovou a Adamem Zbiejczukem, které pořádáme zdarma v rámci evropské komunity Freelancing.eu a Evropského týdne freelancerů.

Připojte se k nám příští úterý 19. října od 15 do 20 hodin na Zoomu a užijte si tři přednášky a networking s dalšími volnonožci z blízka i daleka. V případě Báry a Adama půjde mj. taky o dobrou příležitost vidět, jak o svém podnikání hovoří anglicky úspěšní čeští profesionálové s mezinárodním přesahem.

Stačí vyplnit krátký registrační formulář — a je to. Zadání extra údajů je čistě dobrovolné.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Broňa Sobotka boduje

A další zářez. Náš člen, nadšený učitel angličtiny Bronislav Sobotka si odnáší 1. místo v soutěži Živnostník roku 2021 Kraje Vysočina — a k tomu ještě titul Srdcař roku. Nic jiného bychom ale od Broni ani nečekali. Obrovská gratulace a držíme palce do celorepublikového finále, které proběhne 7. prosince.

Jak dodává jeden z porotců David Kouřil: „Jednoznačně nejlepší sebeprezentace v rámci představování se krajských finalistů. Čišelo z něj zapálení pro činnost, které se věnuje.“

Přehled dalších ocenění najdete na webu soutěže.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Freelance Friends setkání

Tímto vás všechny srdečně zveme 19. ŘÍJNA od 15 do 20 hod. na přátelské setkání Freelance Friends, které pro vás pořádáme v rámci Freelancing.eu a Evropského týdne freelancerů — v angličtině a zdarma. Potkáte tři mimořádné freelancery, kteří se podělí o své příběhy a postřehy z podnikání:

Mark McGuinness je světoznámý kouč kreativních profesionálů, autor několika knih a producent podcastu 21st Century Creative. Mluvit bude mj. o budování nových zdrojů příjmu. Mark je skutečná oborová celebrita a tato příležitost vidět jej naživo online je docela ojedinělá.

Bára Baronová je oceňovaná autorka a nezávislá vydavatelka, jejíž knihy vlastní známé světové knihovny, muzea i soukromí sběratelé. Podělí se o některé těžce odpracované podnikatelské lekce, které jí přinesly mezinárodní úspěch, aniž by přišla o svou uměleckou integritu.

Adam Zbiejczuk je jedním z nejlépe propojených social-media expertů ve Střední Evropě. Jeho česko-polské kořeny mu mnohokrát pomohly v hledání nových klientů, pořádání akcí i propojování lidí napříč sousedícími, ale překvapivě odlišnými zeměmi a kulturami. Poslechněme si jeho zkušenosti s mezinárodní prací ve vysoce lokalizovaném odvětví sociálních médií.

Na závěr každé ze tří přednášek dáme prostor dotazům, ale klidně se můžete připojit jen pasivně, jako posluchači. Na konci celé akce se ještě můžete zdržet na hodinový online networking. Akce se zúčastní freelanceři z celé Evropy a zejména v případě Báry a Adama tak půjde o dobrou příležitost vidět, jak o svém podnikání hovoří anglicky úspěšní čeští profesionálové s mezinárodním přesahem.

Chcete se přidat zdarma a potkat v přátelské atmosféře jiné volnonožce z blízka i daleka? Vyplňte za 20 vteřin krátký registrační formulář — a je to. Zadání extra údajů je čistě dobrovolné.

Akce proběhne přes Zoom 19. října od 15 do 20 hod. (našeho středoevropského času) a info pro přihlášené účastníky budeme rozesílat zhruba týden předem. Těšíme se na viděnou online.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

WebExpo a Robert Vlach

WebExpo zařadilo téma podnikání na volné noze do letošního nabitého programu. Robert Vlach přednášel o evropských freelancerech a kde je hledat, a dnes pokračuje debatou.

Tip: Náš seznam evropských zdrojů pro freelancery najdete zde.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Freelance Business Month

Už 1. října začíná Freelance Business Month — jedna z nejkvalitnějších a jednoznačně nejdelší akce pro freelancery v Evropě. Kompletně v angličtině a online.

Mezi přednášejícími je plno skvělých hostů a program je rozdělený do 5 oblastí. Věnují se počátkům podnikání na volné noze, rozvoji vlastního byznysu, ale taky budoucnosti freelancingu v evropském i celosvětovém kontextu.

Prvních 1000 lístků je zdarma. Registrovat se můžete na webu.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí