Akce pro freelancery a podnikatele

Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Zobrazuji č. 81-90 z 98 novinek v kategorii

Freelance Friends setkání

Tímto vás všechny srdečně zveme 19. ŘÍJNA od 15 do 20 hod. na přátelské setkání Freelance Friends, které pro vás pořádáme v rámci Freelancing.eu a Evropského týdne freelancerů — v angličtině a zdarma. Potkáte tři mimořádné freelancery, kteří se podělí o své příběhy a postřehy z podnikání:

Mark McGuinness je světoznámý kouč kreativních profesionálů, autor několika knih a producent podcastu 21st Century Creative. Mluvit bude mj. o budování nových zdrojů příjmu. Mark je skutečná oborová celebrita a tato příležitost vidět jej naživo online je docela ojedinělá.

Bára Baronová je oceňovaná autorka a nezávislá vydavatelka, jejíž knihy vlastní známé světové knihovny, muzea i soukromí sběratelé. Podělí se o některé těžce odpracované podnikatelské lekce, které jí přinesly mezinárodní úspěch, aniž by přišla o svou uměleckou integritu.

Adam Zbiejczuk je jedním z nejlépe propojených social-media expertů ve Střední Evropě. Jeho česko-polské kořeny mu mnohokrát pomohly v hledání nových klientů, pořádání akcí i propojování lidí napříč sousedícími, ale překvapivě odlišnými zeměmi a kulturami. Poslechněme si jeho zkušenosti s mezinárodní prací ve vysoce lokalizovaném odvětví sociálních médií.

Na závěr každé ze tří přednášek dáme prostor dotazům, ale klidně se můžete připojit jen pasivně, jako posluchači. Na konci celé akce se ještě můžete zdržet na hodinový online networking. Akce se zúčastní freelanceři z celé Evropy a zejména v případě Báry a Adama tak půjde o dobrou příležitost vidět, jak o svém podnikání hovoří anglicky úspěšní čeští profesionálové s mezinárodním přesahem.

Chcete se přidat zdarma a potkat v přátelské atmosféře jiné volnonožce z blízka i daleka? Vyplňte za 20 vteřin krátký registrační formulář — a je to. Zadání extra údajů je čistě dobrovolné.

Akce proběhne přes Zoom 19. října od 15 do 20 hod. (našeho středoevropského času) a info pro přihlášené účastníky budeme rozesílat zhruba týden předem. Těšíme se na viděnou online.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

WebExpo a Robert Vlach

WebExpo zařadilo téma podnikání na volné noze do letošního nabitého programu. Robert Vlach přednášel o evropských freelancerech a kde je hledat, a dnes pokračuje debatou.

Tip: Náš seznam evropských zdrojů pro freelancery najdete zde.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Freelance Business Month

Už 1. října začíná Freelance Business Month — jedna z nejkvalitnějších a jednoznačně nejdelší akce pro freelancery v Evropě. Kompletně v angličtině a online.

Mezi přednášejícími je plno skvělých hostů a program je rozdělený do 5 oblastí. Věnují se počátkům podnikání na volné noze, rozvoji vlastního byznysu, ale taky budoucnosti freelancingu v evropském i celosvětovém kontextu.

Prvních 1000 lístků je zdarma. Registrovat se můžete na webu.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Chytré podnikání & inovace

Za chvíli startuje třetí letošní online setkání think-tanku Na volné noze, tentokrát na téma Chytré podnikání & inovace Čekají nás tři nabitá odpoledne se šesticí úžasných hostů:

 • Adam Dunovsky, spolutvůrce vynikajícího podcastu Brocast a vlastní značky Aroha
 • Markéta Ubíková, digitální koučka a lektorka, zakladatelka boží komunity Volnonožci F≈M
 • Tomáš Baránek, zakladatel Melvilu, geek a autor blogu Lifehacky o chytrých inovacích
 • Petra Dolejšová, skvělá právnička, specialistka na právo v marketingu, designu aj.
 • Zuzana Bílková, majitelka proslulé beskydské manufaktury Besky na vlněné lůžkoviny
 • Dušan Janovský, tvůrce legendárního webu Jak psát web aj., expert na vyhledávače

Kratší příspěvky budou mít také Filip Dřímalka, Dominika Špačková, Daniel Gladiš, Michael Petrus, Nina Hanáková, Tomáš Vachuda, Mira Vlach, Aleš Drobek, Lucie Nová, Dan Šácha, Robert Vlach a další.

Pozvánky na think-tank posíláme všem našim členům a absolventům školení. Jste na volné noze? Přidejte se.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Michaela Weikertová 3. místo v soutěži

Skvělá zpráva. Naše členka, copywriterka a obsahová konzultantka Michaela Weikertová, obsadila 3. místo v soutěži Živnostník roku 2021 v Ústeckém kraji. Máme radost a gratulujeme!

„Nikdy by mě nenapadlo, že tam se svou abstraktní profesí patřím. Myslela jsem, že živnostník roku je truhlář nebo výrobce kozích sýrů. Pletla jsem se. Porota u nás v Ústeckém kraji mě zařadila mezi regionální vítěze. Nejsem úplně medailový typ, ale byla to mě příležitost podívat se z odstupem na celých těch 6 let na volné noze. Cítím velký vděk.“

Podívejte se na přehled dalších oceněných.

PS: Na videoblogu Na volné noze jsme nedávno vydali záznam přednášky, kde Míša mluvila právě o svém přechodu ze zaměstnání k vlastnímu podnikání, o tom, co jí pomohlo, nebo jak přistupuje k cenotvorbě.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Think-tank: Finanční sebeřízení

Dneska startuje 3denní online think-tank Na volné noze na téma Finanční sebeřízení — a opět máme naprosto úžasné hlavní hosty:

 • Margareta Křížová, byznys mentorka a M&A poradce, vyniká mj. právě finanční osvětou
 • Daniel Gladiš, přední český akciový investor, autor bestsellerů o hodnotovém investování
 • Michala Janatová, nezávislá investiční a majetková konzultantka známá kvalitní osvětou
 • Jan Čapek, průkopník v oblasti kryptoměn, spolumajitel 1. světové těžební sítě na Bitcoin
 • Dominika Špačková, uznávaná byznys konzultantka se specializací na maminkatelky
 • Pavel Minář, vynikající expert na Google Workspace a osobní procesy, i ty finanční

Podívejte se také na související rozhovory o finančním sebeřízení na našem videoblogu.

Jste na volné noze? Přidejte se k nám.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

WebExpo 2021

Dobré akce se vracejí. A WebExpo je konference, která by freelancery určitě mohla zajímat. Hlavně pokud podnikáte v oblasti webu a webových technologií, protože právě na ty se zaměřuje. Program se zveřejnil zrovna dneska, poběží tři dny od 21.-23. září (kompletně anglicky) a zúčastnit se můžete osobně v pražské Lucerně, ale taky online.

Mezi přednášejícími jsou letos mj. uznávaný švédský vývojář Daniel Stenberg, šéfka výzkumných operací pro Atlassian Kate Towsey, front-end architekt a designér Harry Roberts i profesionálové z naší komunity jako Karel Dytrych nebo Robert Vlach. Vstupenky seženete na webu.

A kdybyste si chtěli zkrátit čekání, můžete si pustit záznam našeho rozhovoru o zákulisí konference s její pořadatelkou Šárkou Štrossovou.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Zákulisí konference WebExpo

Uvolňujeme další záznam z našeho archivu. Šárka Štrossová je event managerka a pořadatelka mezinárodní konference WebExpo o webu a souvisejících technologiích (letos 21.-23. září), jedné z největších oborových akcí v Česku.

Její přednáška pro náš think-tank, kde Šárka poodhaluje zákulisí příprav takové události, může být mj. zajímavá i pro profesionály, kteří by na podobné akci chtěli vystoupit — rozhovor se totiž do velké míry týká právě výběru řečníků, ale taky podoby ideální přednášky.

Sledujte na našem podcastu či YouTube:

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Freelance Friends online

Přidejte se 25.6. zdarma k naší první online akci v angličtině, kterou pořádáme v rámci evropské komunity Freelancing.eu pod všeříkajícím názvem Freelance Friends. Na programu budou tři přednášky zkušených freelancerů s přeshraniční působností, kteří se s námi podělí o své příběhy a postřehy z podnikání:

Elina Jutelyte je eventová manažerka a anděl na volné noze: Jako expatka založila belgickou Freelance Business Community a produkuje velké akce pro evropské freelancery. Elina nám vylíčí svůj osobní příběh na volné noze i pracně nabyté podnikatelské zkušenosti.

Víťa Válka je grafický a UX designér, známý svým digitálně-nomádským životním stylem a novým projektem Camperguru. Jejich rodina tráví každý rok několik měsíců v karavanu. Cestuje, pracuje a navazuje kontakty po celé Evropě. Připravte se na přednášku kontinentálních rozměrů.

Jan de Graaf je německý obchodní konzultant pro evropský obchod s Asií a zejména Čínou, kde strávil 15 let. Popovídá o své cestě na volné noze a popíše bohaté kulturní pozadí svého úspěšného podnikání na volné noze.

Chcete být u tuto, zdarma, a přátelit se s námi?

Pošlete email s názvem I AM IN na adresu hello@freelancing.eu — a je to. Akce bude probíhat na Zoomu od 14 do 19 hodin (českého času, 25. června).

A prosím, podělte se o tuto pozvánku se svými přáteli na volné noze.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Freelance Business for Writers

Živíte se na volné noze psaním? (copywriting, novinařina, překlady) — Pak byste měli vědět o mezinárodní online konferenci Freelance Business for Writers, kterou pořádá už 3.-4. června belgická freelance komunita. Prvních 500 lístků je zdarma, stačí se zaregistrovat.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí