Ostatní novinky kolem podnikání na volné noze

Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Zobrazuji č. 91-100 z 384 novinek v kategorii

Právní KPZ freelancera

Podnikat bez základního právního povědomí je vždy trochu riziko. Uznávaná advokátka Petra Dolejšová proto ve své přednášce v přednášce pro náš think-tank shrnula to nejdůležitější, co by měl každý freelancer vědět — od nezbytných náležitostí webových stránek až po smlouvy: „Dám vám know-how, které zodpovídám po telefonu, abyste mě nikdy v životě nepotřebovali k ruce.“

Sledujte na našem podcastu či YouTube:

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Vtipné žádosti o spolupráci

Nedávno jsme sdíleli profil Nešlo by to levnějc?, který publikuje žádosti o práci zdarma a další atypické poptávky. A v komentářích padl tip na další podobný Instagramový účet — Mám zájem o spolupráci. Ten pro změnu sbírá vtipné žádosti o spolupráci převážně od influencerů.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Alice Kavková — Živnostník roku 2021

Letos se členům naší komunity v soutěži Živnostník roku 2021 náramně daří. Alice Kavková z rodinného deskovkářství 4 Kavky získala v pražském kole soutěže 3. místo. Máme radost a gratulujeme!

„Hrozně mě to ocenění potěšilo, my freelanceři jsme často izolovaní doma u compu a chybí nám zpětná vazba. Jsme nedodrbaní. Takže pražský bronz pro mě dost znamená.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Pavel Mareš — Grafický designér

Pavel Mareš s grafikou začínal v roce 2012, společně s tvorbou prvních webů: „Dostal jsem se k tomu už na základní škole díky hodinám informatiky.“ Během necelých 10 let v oboru byl u spuštění přes 400 webových projektů a jak dodává, práce ho stále baví: „Někde jsem si vyzkoušel tvořit web o 3 000 podstránkách, někde import desítek tisíců produktů a jinde extrémně náročnou grafiku nebo testování desítek lidí u nově vytvořeného webu. Obecně s každou zakázkou hledám způsoby, jak se posunout, a prozatím se mi to daří.“

Aby mohl klientům poskytovat ještě více, založil Pavel před rokem a půl také vlastní firmu Šikmo, kde dnes společně s týmem pro klienty zajišťuje rovněž SEO, marketing, UX a UI návrhy, tvorbu mobilních aplikací i správu obsahu.

Oproti většině kolegů, kteří tvoří weby technologicky podobným způsobem, dává Pavel veškeré pravomoce klientovi: „Od faktu, že každou podstránku si může složit a naplnit dle sebe díky mému builderu, až po to, že může kdykoliv přejít k jinému tvůrci s tím, že vždy dostane 100 % mé pomoci a zdrojového kódu.“

Mezi důležité předpoklady své práce pak počítá především logické myšlení a chuť objevovat nové cesty, jak tvořit. Aby se vše nedávalo dohromady jen na základě návodů nebo domněnek. „Nejhorší, co se mi může stát, je zůstat na jednom místě, s jedním řešením, a bezmyšlenkovitě skládat weby jako Baťa cvičky,“ říká Pavel. Vybrané reference i ukázky práce najdete v jeho prezentaci.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Seniorita v podnikání

„Čím dál častěji jsem netrpělivá a štvou mě amatéři,“ začíná své zamyšlení na blogu naše členka Alice Kavková — o senioritě v podnikání a osobním rozvoji.

„Nároky na to, s kým je pro nás přínosný se potkat, abychom mohli růst a něco se přiučit, rostou… Nechápeme, že někdo přečte moudrou knihu a nic z ní neaplikuje na život. Do podnikání.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Clarksonova farma

Jeremy Clarkson, tvůrce Top Gearu a jedna z nejznámějších mediálních osobností planety, se pustil do farmaření na volné noze — a výsledný dokumentární seriál Clarksonova farma (Clarkson's Farm) je neskutečná jízda, nejen na traktoru zn. Lamborghini. ČSFD 95%.

Podívejte se na oficiální trailer na YouTube:

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Jan Tölg — vývojář webů

„Neměl jsem dost výkonný stroj na to, abych na něm mohl hrát hry, tak jsem začal programovat. A už mi to zůstalo,“ vzpomíná náš člen Jan Tölg na dobu, kdy se dostal k prvnímu počítači. Dnes podniká jako vývojář webů a je spoluzakladatelem vývojářského studia Involve, kde se spolu s kolegy stará o kompletní vývoj a rozvoj malých i velkých online projektů. Mezi referencemi má mj. značky jako Frenkee, Angloamerická univerzita, ČD Travel nebo Zásilkovna.

Coby nezbytný předpoklad pro svou profesi vnímá Honza schopnost komunikovat, řešit komplikace na rovinu a umět se vžít do zákazníkovy role a co nejlépe tak pochopit jeho požadavky: „Samozřejmostí je pak čistý a čitelný kód, díky kterému jsou naše aplikace bezpečné, rychlé a dlouhodobě udržitelné.“

A jak zároveň dodává, v týmu vždy dbají na to, aby bylo při spolupráci vše transparentní: „Od první schůzky až po dokončení projektu bude mít zákazník přehled o tom, co se na jeho projektu děje a za co platí. Klienta, pokud bude chtít, pustíme do našeho interního task manageru a bude tam mít o všem přehled. Můžeme pak napřímo řešit konkrétní věci a zbytečně se nepálí čas.“ Na ukázky Honzovy práce se můžete podívat v jeho prezentaci na webu.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Tomáš Baránek: Prožívejte každý okamžik

Jak knihy a lifehacking změnily život Tomáše Baránka? Spoluzakladatel našeho oblíbeného nakladatelství Jan Melvil Publishing v tomto rozhovoru mj. přibližuje přístup k výběru nových titulů, stejně jako aktuální „životaměniče“, které mu pomáhají v práci i osobní rovině, a na co si dát při zavádění podobných novinek pozor.

„Žijeme každou knihou rok až dva, vstupují do našich životů a obýváku. Je proto vyloučené, abychom si za tak intimní souputníky našich životů vybírali tituly, které nás nebaví, nebo které jsou odborně či vědecky na vodě.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Nový newsletter už v pondělí

Nový newsletter rozešleme v pondělí. Najdete v něm exkluzivní text „Freelancerů jako šafránu?“, nový článek na blogu i výběr nej novinek ze světa podnikání na volné noze.

Přihlaste se k odběru teď a už v pondělí se můžete těšit na emailovou nálož inspirace.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Jak podnikat v jazycích

Jak podnikat v jazycích? Lucie Gramelová má na Naučmese.cz videokurz pro lektory a překladatele, kteří si přesně takovou otázku pokládají. Postupně prochází jednotlivá témata od fungování trhu jazykových služeb přes efektivní spolupráci s agenturami po vytvoření vlastní značky, cenotvorbu nebo propagaci.

„Baví vás jazyky? Nebo jste některý z jazykových oborů dokonce vystudovali? Tento kurz vám může ušetřit roky tápání na trhu jazykových služeb – ať už se chystáte učit, překládat, tlumočit, provádět.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí