Ostatní novinky kolem podnikání na volné noze

Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Zobrazuji č. 81-90 z 139 novinek v kategorii

Podnikání s motorkami na Kanárech

Ondřej Vymětalík odmala miloval motorky. Pracoval jako mechanik u bývalého závodníka MotoGP, pak se rozhodl přesunout na Kanárské ostrovy a rozjel vlastní podnikání — půjčuje motorky a organizuje dobrodružné výlety na míru. V článku teď mj. vzpomíná na začátky, kdy na Gran Canarii svůj byznys rozjížděl:

„Pořád mi říkali, že potřebuju ještě tenhle papír a pak další. Člověk si pak uvědomí, jak se v Česku dobře podniká.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Nalezeni v překladu

Na YouTube se před pár měsíci rozjel hodně povedený mini-seriál nejen pro začínající literární překladatele — Nalezeni v překladu.

Během 7 dílů se postupně věnuje tématům, jako jsou smlouvy, užitečné překladatelské pomůcky, redakční spolupráce nebo honoráře a různé typy odměn. Překladatelé, kteří pořadem provází, sdílí vlastní zkušenosti a upozorňují, na co si dát pozor, aby se váš první literární překlad nestal i vaším překladem posledním.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Rodinná ekofama

Nika a Jirka Krpešovi jsou naši dobří kamarádi a taky členové týmu, kteří se podíleli na rozvoji portálu Na volné noze. V Beskydech mají už několik let svou malou rodinnou ekofarmu Valaška a stádo oveček — zpracovávají vlnu, nabízí ručně tkané a pletené výrobky a pořádají taky workshopy s ukázkou chovu a řemesel.

Jak jejich hospodaření v horách vypadá, si můžete přečíst v článku, který před časem sdíleli na blogu.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Hlas pro Bohdanu Goliášovou

Naše členka Bohdana Goliášová je nominovaná na ocenění Žena roku 2021 v kategorii Žije svou prací! Je mj. autorkou skvělého projektu Tvůrci v praxi a dlouhodobě se věnuje podpoře rukodělných tvůrců, kterým pomáhá nakopnout vlastní byznys.

Nominace do finále je na hlasech veřejnosti, takže kdybyste chtěli Bohdanu podpořit, můžete jí jeden poslat. Stačí kliknout na fotku a potvrdit následný email (pozor, občas spadne do spamu).

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Jazykoví volnonožci

Znáte facebookovou skupinu Jazykoví volnonožci? Je určena všem volnonožcům, kteří podnikají v jazykových službách (výuka, překlad, tlumočení) a chtějí na sobě pracovat. Aktuálně má přes 3,6 tisíce členů. Pokud nejste jedním z nich, zkuste se přidat. Můžete sledovat novinky z oboru nebo např. sdílet vlastní tipy a zkušenosti s dalšími kolegy.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Výroba vlněných přikrývek

Řemeslo nenahradíš. Naše členka Zuzana Bílková, majitelka manufaktury Besky na vlněné přikrývky, v pořadu na Primě vypráví o svém beskydském podnikání a ukazuje, jak jejich krásné výrobky v praxi vznikají.

„Vnímám, že se lidé víc zamýšlejí nad tím, co kupují. Když pak stojí před volbou, zda strávit třetinu života v objetí levné, sterilní hromady plastů, nebo přikrytý voňavou a teploučkou vlněnou dekou, mají jasno.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Lifehacky s Tomášem Baránkem

Pokud vás zajímají lifehacky pro lepší produktivitu či zdraví, tak Tomáš Baránek teď přidal na svůj blog Lifehacky placené členství za €2 měsíčně (€20 ročně).

Jeho klíčovou součástí se skupinový videocall s Tomem co 1-2 měsíce, kde se jej budete moci vyptat na všechno, co vás kolem lifehacků a biohackingu zajímá. Vzhledem k tomu, jak pracné a nákladné je nabýt tyhle zkušenosti z první ruky, je cena členství úplně za hubičku.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Substack mění pravidla hry

Michael Durčák v článku na Finmagu přibližuje úspěch platformy Substack, kterou dnes pro rozesílání newsletterů nebo jako osobní blog využívá i řada autorů z Česka. Podobně jako např. Patreon totiž tvůrcům nabízí možnost budovat komunitu odběratelů, kteří za obsah platí pravidelný příspěvek. Texty si zde dnes takto předplácí už přes půl milionu čtenářů.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

HuráLiga: Poukaz na startovné

Máme pro vás voucher na bezplatný start v jedné sezóně HuráLiga.cz — nejrozšířenější amatérské sportovní ligy v ČR, jejíž systém je navíc pro nás freelancery jako stvořený:

Každý týden vám liga vylosuje spoluhráče, se kterým se sami domluvíte kdy a kde. V nabídce jsou 4 sporty (tenis, badminton, stolní tenis a eSport) a 25 měst. Voucher NAVOLNENOZE platí do jakékoliv ligy, sportu i města do konce roku 2022 pro nováčky, kteří v hurálize ještě neodehráli žádný zápas. Sportu zdar!

Poznámka: Tohle není žádná placená PR spolupráce, ale upřímné doporučení skvělé služby, s níž máme sami tu nejlepší zkušenost.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Jak se změnilo podnikání 62 freelancerů

Portál Na volné noze vydal rozsáhlý článek, ve kterém se 62 českých freelancerů ohlédlo za uplynulým rokem a krátce shrnulo změny v podnikání, které jim přinesl. Za naši manufakturu Besky se zapojila i Zuzana Bílková:

„Místo exotické dovolené si letos uděláme radost vašimi vlněnými přikrývkami z Beskyd,” avizovali v poslední době naši zákazníci. A jak řekli, tak udělali. Přes náš eshop jsme v loňském roce ve srovnání s rokem předchozím vyexpedovali více než dvojnásobný počet objednávek a ani letos zájem o naše výrobky nepolevil.

Tak skokového nárůstu poptávky si velmi vážím a zároveň cítím obrovskou zodpovědnost, abychom si za všech okolností udrželi vysoko nastavenou laťku kvality. Takže taky nedovolenkujeme, ale pilujeme firemní procesy. Přibrali jsme do party další zkušené švadlenky, díky kterým od ledna šijeme nepřetržitě na dvě směny, a teď je na řadě nákup nových strojů.

Přestože zvládnout všechny tyhle rychlé změny pro mě bylo a je občas náročné, zvlášť ve spojení s našimi malými dětmi, vyrábět přírodní produkt z místních surovin mi dává stále obrovský smysl. Nejvíc mě na tom teď baví to, že máme prostor vyhrát si s každým zdánlivým detailem. Šijeme vlněné lůžkoviny, ve kterých se naši zákazníci probouzí každý den vyspaní a odpočatí, a to je naše cesta i do budoucna.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí