Ostatní novinky kolem podnikání na volné noze

Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Zobrazuji č. 51-60 z 405 novinek v kategorii

Švec Zachariáš a jeho řemeslo

„Potřebuju, aby se na mě lidi mohli spolehnout, že to udělám tak, jak jsem řekl. To jsou věci, které nesmíte nikdy porušit, i kdyby vás to mělo stát prodělek. Přes to nejede vlak.“

Další výborný rozhovor z podcastové série Miloše Čermáka, který si můžete ještě před koncem roku poslechnout. Hostem byl tentokrát švec Radek Zachariáš, uznávaný profesionál ve svém oboru, který mluvil mj. o těžkých profesních rozhodnutích, přístupu k zákazníkům a řemesle obecně.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Větrovka na cestách

Pokud rádi cestujete, ať už jako digitální nomádi nebo jen tak relaxovat na dovolenou, mohl by se vám líbit web Petra On The Way PPC specialistky Petry Větrovské, která o svých výpravách píše už dlouho a sdílí hromadu praktických tipů z různých zemí světa — Mexiko, Kanáry, Írán, Německo ad.

„Pracuju jako freelancer, dělám online marketing. To znamená, že kancelář můžu mít kdekoliv, kde je aspoň kousek internetu. V jakékoliv zemi. Úplně stejně jako kdybych byla doma, protože ani v Praze nepracuju z kanceláře, ale nejčastěji buď z obýváku, nebo z kavárny. A tak to taky často dělám — cestuju a při tom pracuju. Přes den nebo večer práce, ve volném čase a o víkendech poznávání okolí. Nepotřebuju coworking, stačí mi plážový bar, kavárna nebo odpočívadlo na dálnici,“ píše na stránkách.

Nedávno Petra mimochodem sepsala i 5 tipů, jak šetří náklady, aby mohla cestovat déle a častěji.

PS: Na videoblogu jsme nedávno vydali záznam přednášky, kde Petra mluvila o tom, jak vytvořila svůj odborný obsahový web Zaklik.cz:

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Podnikatelka Kiki v kinech

Kdybyste si chtěli zpestřit sváteční pohádky, v kinech teď dávají film Doručovací služba čarodějky Kiki (ČSFD 84%) s dabingem i v originálním znění.

Animovaný film od japonského studia Ghibli má podnikatelskou zápletku. Ústřední postavou je totiž mladá čarodějka Kiki, která se vydává do světa na zkušenou, aby se osamostatnila a založila si vlastní živnost. Jakou, to už napověděl název.

PS: Pokud nestíháte kino, Kiki si můžete pustit i na Netflixu.

Vánoční podcast

Petra Dolejšová × Karel Dytrych × Eliška Vyhnánková × David Grudl = ∞ + Vánoční podcast 🎄

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Nováček: Jan Romportl

Přidal se k nám špičkový AI expert a konzultant Jan Romportl:

Jan se výzkumu a vývoji umělé inteligence začal věnovat už dlouho před současným hajpem — obor AI vystudoval (včetně Ph.D.) a působí v něm už bezmála 20 let jako expert, konzultant, podnikatel i manažer. Mimo jiné vedl vyhlášené AI centrum O2, kde působil jako ředitel a Chief Data Scientist 7 let až do roku 2022.

⭐ Jste na volné noze a snažíte se odvádět špičkovou práci? Přidejte se k nám, ať vaše hvězda svítí ještě víc!

Podcast Remoted

Náš člen Jan Barbořík začal natáčet pozoruhodný podcast pro začínající freelancery ve službách. Jmenuje se Remoted, vyniká opravdovostí a čiší z něj chuť pomáhat i sdílet své podnikatelské zkušenosti. Venku jsou první tři epizody:

  1. Moje začátky na volné noze
  2. První zákazníci a hledání sebe sama
  3. Kde, jak a na čem pracovat?

„Mega fuckup“

Miloš Čermák jede bomby! Letos natočil pro svůj podcast řadu rozhovorů s podnikateli, které vynikají vtipem i hloubkou.

Také v nich není nouze o překvapivá odhalení. Například pokud jste v červnu slyšeli Milošův skvělý rozhovor se spolumajitelkou rodinného pivovaru Annou van der Weerden, pak si rozhodně nesmíte nechat ujít jeho pokračování, ve kterém Anna otevřeně sdílí svůj podnikatelský „mega fuckup“ — respekt!

Neméně poutavý je nový rozhovor o vydávání knih s Vítem Šeborem, spolumajitelem Melvilu. (Jeho společník Tom Baránek byl Milošovým hostem také nedávno, řeč byla hlavně o lifehackingu.)

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

O angličtině s Broňou Sobotkou

Rozhovory s naším členem, nadšeným učitelem angličtiny z Brna Broňou Sobotkou jsou vždy příjemné a inspirativní — a zvlášť takhle před víkendem. V tomto novém pro Český rozhlas mluvil nejen o své profesi a učení angličtiny, ale třeba taky o přístupu k životu:

„První musí přijít ten čin a až pak se přepne hlava. Nevěřím tomu, že se někdo rozhodne a pak se to stane. Nejlepší je začít se chovat tak, jaký si přeju být. Usmívat se, když chci být usměvavý, cvičit, když chci být fit… A ta hlava se přidá potom. Nevěřím tomu, že se to dá jen tak rozhodnout, doufat a čekat. Čin je ta nejmocnější věc.“

Pokud jste si navíc někdy říkali, že byste se svým podnikáním rádi vyrazili i za hranice, ale brzdí vás neznalost angličtiny, možná vás povzbudí Broňova věta, že se ji zvládne naučit opravdu každý. Ve spojení s tím pak zmiňuje i to, jak přistoupit k výběru učitele a jestli je vhodnější český lektor, nebo rodilý mluvčí.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Recesi navzdory

Ve světě teď vychází spousta článků, které řeší, jak moc jsou freelanceři odolní vůči recesi. Například Sarah Duran na webu Freelancers Union píše:

„Když pracujete pro jiné lidi, vkládáte svůj život do jejich rukou. Když přijdete o práci, ztrácíte svůj jediný zdroj příjmů, vaše zaměstnanecké benefity, vaše živobytí. Freelanceři jsou přirozeně odolnější než běžný zaměstnanec na plný úvazek, protože stavíme na flexibilním a decentralizovaném obchodním modelu, kdy nejsme nikdy zcela závislí na příjmu z jednoho jediného zdroje. Snižujeme tak svou závislost na názorech či vlivu druhých.“

Její článek mj. zmiňuje Talebův koncept antifragility a dále doporučuje pár strategií, jak svou odolnost vůči nepřízním recese ještě posílit: nakopnout networking; diverzifikovat, co se dá; neplánovat na roky dopředu… (Faktem ovšem je, že v opravdu hluboké krizi či recesi nemá nikdo nic jisté, natož freelancer.)

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Svoboda podnikání

U příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii 17. 11. připomíná Jana Bohutínská na serveru Podnikatel.cz, jak strašně důležitá je svoboda pro nás podnikatele a že přemíra plánování a závazků ji může snadno omezit.

„Jestliže plán v určitém smyslu omezuje svobodu, má cenu si klást takové cíle a takové akční plány, které podnikateli či podnikatelce skutečně dávají smysl,“ píše Jana a doporučuje udělat si jednou za čas jakýsi audit podnikatelské svobody ✌

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí