Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Nedávno se rozjela nová platforma s online kurzy Kurzeo — výběr je sice zatím omezený, postupně ale přibývají nové kurzy. V aktuální nabídce jsou např. Základy propagace na Facebooku a Instagramu od Vaška Blahouta nebo Lifestyle fotografie s Petrem Klempou. Zapojit se případně můžete i jako lektoři a sdílet vlastní know-how.
Nahoře byznys, dole tepláky. O tom, jak dvě japonské oděvní firmy připravily speciální pyžama pro lidi, kteří pracují na home office si můžete přečíst v tomto článku.
Online Labour Index, který vytváří Oxford Internet Institute, měří míru „online práce na volné noze“ skrze pět největších anglojazyčných platforem. O celé freelance ekonomice index nic moc nevypovídá, dokládá ale postupující trend najímání lidí online.
Země je placatá, a dokaž mi, že ne. Nakladatel a lifehacker Tomáš Baránek ťal do živého — jak reagovat, když lidé kolem hájí konspirace a nesmysly. Do textu přispěli Miloš Čermak, Eliška Vyhnánková, Vít Šebor, Kateřina Ráčková a Robert Vlach.
Před pár měsíci jsme sdíleli tip na web Junior Guru — průvodce programováním pro samouky. Autor Honza Javorek svou online příručku pravidelně rozšiřuje a před časem přidal taky kapitolu věnovanou práci na volné noze.
Píšete články, tvoříte webový obsah? V tom případě by vás měl zajímat nový text Ondry Ilinčeva o tom, jak lidi čtou na webu. I když… Jak říká hned v úvodu: „Tenhle článek nedočtete.“
Lucie Bielaková si před několika lety začala doma pro zábavu vyrábět papírové kopie živých květin. Připadalo jí, že takové věci nejsou výjimečné a umí je každý. Přes kamarádky se ale její zručnost rozšířila dál — a jak popisuje v článku, teď má svůj ostravský byznys Megakytky, za sebou stovky vyrobených kytic a frontu zákazníků.
„Velké světové módní domy měly papírové květiny vždy ve výlohách, Lagerfeld je měl na přehlídce a u nás v Česku zatím nic moc. Celý život jsem něco kreslila a tvořila a protože miluji květiny, rozhodla jsem se to zkusit – a pak už to jelo. Pojí se v tom všechno, co mám ráda. Je to kreativní práce a výzva v jednom.“
Pavel Ovesný je Lesa Pán. Už před časem spojil podnikatelské poradenství s pohybem a své klienty bere na celodenní procházky do přírody: „V přírodě člověk dýchá zhluboka, je dobře okysličený, je hezky propojená levá i pravá hemisféra a opravdu mu to pálí.“
Na Českém rozhlasu teď o téhle Pavlově službě vyšel povedený audio-medailonek.
Na co si dát pozor, pokud chcete podnikat v zahraničí, a další praktické rady dává ve své přednášce pro náš think-tank Bára Vágnerová, která na volné noze založila unikátní studijní program Czech Hospital Placements — stáže pro mladé zdravotníky z celého světa. Pokud spolupracujete s klienty z ciziny nebo o přeshraniční spolupráci uvažujete, tohle je záznam přesně pro vás.
Sledujte na našem podcastu či YouTube:
Bezpečnost na internetu s Michalem Špačkem — opět výborný a hlavně důležitý díl podcastu ze série Jak na sítě Elišky Vyhnánkové. Kde ukládat bezpečná hesla? Jak ochránit účty na sociálních sítích? Potřebujete VPN a antivirus? A další témata.
Přejeme příjemný poslech na Spotify nebo YouTube:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.