Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Herní archeoložka na volné noze a naše členka Alice Kavková v rozhovoru o retrohrách a podnikání pro DVTV: „Ohlasy teď máme téměř výhradně pozitivní. Na začátku jsme ale byli za zloděje, kteří vydělávají na hlouposti lidí a chtějí za gumu z tepláků nehorázné peníze.“
10 věcí, které jsem pochopil za 10 let psaní na volné noze — úžasně skromná a realistická rekapitulace copywritera Joe Colemana, kterou uzavírá slovy: „Jsem přesvědčen, že jakmile jste trochu zavedení, je práce na volné noze v každém ohledu lepší než práce na plný úvazek v agentuře. Vyděláte víc. Práce je pestřejší. Máte lepší work/life balanc. A odvádíte lepší práci.“
Knih Astrid Lindgrenové se po celém světě prodalo přes 150 milionů a navíc, jako freelancer, dokázala ovlivnit i dění ve svém rodném Švédsku 🇸🇪 V roce 1976 zjistila, že jí stát vyměřil daně ve výši 102 % jejího příjmu. Napsala proto satirickou povídku Pomperipossa ze země Penězománie, která vyvolala velkou diskuzi o švédském daňovém systému. V dalších volbách se daňová a finanční politika stala hlavním tématem a Sociální demokracii to po 44 letech vlády přineslo porážku.
Ondřej Ilinčev v tomto článku popisuje Jak si nepodělat byznys aneb follow up — „35-50 % zakázek získá ten, kdo odpoví na poptávku jako první.“
Z ajťáka pekařem. Lubomír Kobéda působí v IT přes 20 let, ve své původní profesi ale pomalu končí a pouští se naplno do pečení chleba. Začal s kurzy na Naučmese a pak, pod značkou Kváseczech, rozjel taky vlastní podnikání a prodává kváskové balíčky.
„Pamatuju si přesně ten den, kdy jsem si v létě před osmi roky koupil chleba a nechutnal mi. Řekl jsem dost, musím se to naučit sám.“
Tip od Tomáše Baránka pro všechny freelancery, kteří pracují v terénu.
„Freelanceři budou nejspíš ještě více v kurzu, 47% manažerů chce nezávislé profesionály najímat víc než doposud,“ píše Elaine Pofeldt v docela zasvěceném a daty podloženém Forbes článku o boomu, který se na freelancery chystá.
Butikové agentury jsou v propojování kvalifikovaných nezávislých profesionálů s klienty často lepší než obří automatizované freelance platformy. Jon Younger ve Forbesu vysvětluje proč a dává We-cruit, Sneakers & Jackets a LifeSciHub jako tři příklady.
„Láká vás život na volné noze? Pak se připravte nejen na zářnou budoucnost velkopodnikatele a magnáta, ale i na spoustu modřin a fraktur z nečekaných střetů!“ Filip Kahoun píše, jaké tři věci mu pomohly zvládnout první rok na volné noze s globální krizí v patách.
Práce z domu může mít spoustu podob. Jednou z nich je dát si na dvůr nebo zahradu prefabrikovaný domek (budku, maringotku, chatku) a pracovat tam. Ceny se nicméně dramaticky různí, od €4.500 do $100K, proto Peter Fabor shromáždil dostupné možnosti na svém webu Epic Monday.
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.