Ostatní novinky kolem podnikání na volné noze

Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Zobrazuji č. 41-50 z 384 novinek v kategorii

10 milníků roku 2022

  1. Spustili jsme nový web a zdolali hranici 1.000.000 návštěvníků ročně.
  2. Zároveň skokově vzrostla návštěvnost z vyhledávačů, rychlost webu i počet nových zájemců o členství.
  3. Archiv blogu i všechny další zprávy najdete v sekci Novinky na webu.
  4. HarperCollins vydal celosvětově knihu Na volné noze jako The Freelance Way.
  5. Náš podcast zaznamenal 750.000 poslechů a zhlédnutí, o celou polovinu víc než v předchozím roce.
  6. Ve spolupráci s Masarykovou univerzitou jsme vydali sérii přednášek z kurzu podnikání Od UČO k IČO.
  7. Na LinkedIn máme už 27.000 sledujících a napříč sítěmi jsme rozjeli hojně komentované Otázky týdne.
  8. Pořádáme novou sérii setkání Na volné noze Na cestě. Viz nové fotky z Brna.
  9. Návštěvnost platformy Freelancing.eu nám meziročně stoupla o 286 %.
  10. Největší radost nám dělaly úspěchy všech našich členů, a že jich je! ❤️
Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Nováček: Evka Neuman

Přidala se k nám profesionální fotografka Evka Neuman

Evka se specializuje na portréty a propagační fotky: „Dokážu zachytit to, na co si nejde sáhnout. Duši, atmosféru, genius loci a také emoce.“ Půl dekády dodávala oficiální propagační fotografie městu Praha, několik let fotila projekty s Michelle Losekoot a spolupracovala se známými osobnostmi, firmami a značkami jako Royal Spa, Impact Hub, TEDx Woman, Amenity Resorts, Czechitas a další.

⭐ Jste na volné noze a snažíte se odvádět špičkovou práci? Přidejte se k nám, ať vaše hvězda svítí ještě víc!

Příběhy podnikatelů

Server Podnikatel.cz už 13 let publikuje seriál Příběhy podnikatelů, kde přibližuje začátky, úspěchy a obecně práci drobných podnikatelů — vybrané z nich jsme sdíleli i v našich novinkách. Hned mezi těmi prvními v roce 2010 byla mimochodem i naše členka, grafička a kreslířka Kristýna Mothejzíková.

Teď tato série dostala vlastní landing page, kde najdete všechny příběhy a rozhovory pohromadě, a k tomu začal vycházet i nový, stejnojmenný podcast, který moderuje šéfredaktor Michael Hovorka.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Mistrovský kurz

Český rozhlas Dvojka už rok vysílá pořad Mistrovský kurz, ve kterém čeští experti během půlhodinky předávají posluchačům to nejdůležitější ze svých oborů.

Pořad nezapře inspiraci anglickými online kurzy MasterClass, ale je v češtině a zdarma. V archivu najdete třeba mistrovský kurz dobročinnosti od Šimona Pánka z Člověka v tísni, kurzy učení jazyků, osobního stylingu i koníčky jako včelaření.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Šoková terapie volným trhem

Pro nás volnonožce nic nového pod sluncem. Zato některé zaměstnance, kteří jdou na volnou nohu poprvé, může šoková terapie volným trhem docela zaskočit, upozorňuje Robert Vlach v nově vydaném článku pro Finmag:

„Parný den v Hong Kongu kolem roku 2015. Copywriterka na volné noze Kim Hobson jede pozdě na schůzku s potenciální klientkou. Zakázku nezíská, a jak se dozví později od náborářky, která jí kontakt dohodila, na schůzce prý působila chladně a arogantně. Auvajs!

Kim právě dostala drsnou podnikatelskou lekci: Sympatičtí freelanceři získávají klienty a lepší zakázky častěji než, ehm, ti méně sympatičtí.“

Tip: Načtené články ze série Finmag Na volné noze najdete v playlistu na našem podcastu.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Švec Zachariáš a jeho řemeslo

„Potřebuju, aby se na mě lidi mohli spolehnout, že to udělám tak, jak jsem řekl. To jsou věci, které nesmíte nikdy porušit, i kdyby vás to mělo stát prodělek. Přes to nejede vlak.“

Další výborný rozhovor z podcastové série Miloše Čermáka, který si můžete ještě před koncem roku poslechnout. Hostem byl tentokrát švec Radek Zachariáš, uznávaný profesionál ve svém oboru, který mluvil mj. o těžkých profesních rozhodnutích, přístupu k zákazníkům a řemesle obecně.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Větrovka na cestách

Pokud rádi cestujete, ať už jako digitální nomádi nebo jen tak relaxovat na dovolenou, mohl by se vám líbit web Petra On The Way PPC specialistky Petry Větrovské, která o svých výpravách píše už dlouho a sdílí hromadu praktických tipů z různých zemí světa — Mexiko, Kanáry, Írán, Německo ad.

„Pracuju jako freelancer, dělám online marketing. To znamená, že kancelář můžu mít kdekoliv, kde je aspoň kousek internetu. V jakékoliv zemi. Úplně stejně jako kdybych byla doma, protože ani v Praze nepracuju z kanceláře, ale nejčastěji buď z obýváku, nebo z kavárny. A tak to taky často dělám — cestuju a při tom pracuju. Přes den nebo večer práce, ve volném čase a o víkendech poznávání okolí. Nepotřebuju coworking, stačí mi plážový bar, kavárna nebo odpočívadlo na dálnici,“ píše na stránkách.

Nedávno Petra mimochodem sepsala i 5 tipů, jak šetří náklady, aby mohla cestovat déle a častěji.

PS: Na videoblogu jsme nedávno vydali záznam přednášky, kde Petra mluvila o tom, jak vytvořila svůj odborný obsahový web Zaklik.cz:

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Podnikatelka Kiki v kinech

Kdybyste si chtěli zpestřit sváteční pohádky, v kinech teď dávají film Doručovací služba čarodějky Kiki (ČSFD 84%) s dabingem i v originálním znění.

Animovaný film od japonského studia Ghibli má podnikatelskou zápletku. Ústřední postavou je totiž mladá čarodějka Kiki, která se vydává do světa na zkušenou, aby se osamostatnila a založila si vlastní živnost. Jakou, to už napověděl název.

PS: Pokud nestíháte kino, Kiki si můžete pustit i na Netflixu.

Vánoční podcast

Petra Dolejšová × Karel Dytrych × Eliška Vyhnánková × David Grudl = ∞ + Vánoční podcast 🎄

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Nováček: Jan Romportl

Přidal se k nám špičkový AI expert a konzultant Jan Romportl:

Jan se výzkumu a vývoji umělé inteligence začal věnovat už dlouho před současným hajpem — obor AI vystudoval (včetně Ph.D.) a působí v něm už bezmála 20 let jako expert, konzultant, podnikatel i manažer. Mimo jiné vedl vyhlášené AI centrum O2, kde působil jako ředitel a Chief Data Scientist 7 let až do roku 2022.

⭐ Jste na volné noze a snažíte se odvádět špičkovou práci? Přidejte se k nám, ať vaše hvězda svítí ještě víc!

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí