Ostatní novinky kolem podnikání na volné noze

Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Zobrazuji č. 41-50 z 53 novinek v kategorii

2. výročí komunity Freelancing.eu

Na 9. května připadá 2. výročí naší mezinárodní komunity Freelancing.eu i Den Evropy oslavující mír a jednotu v Evropě — hodnoty, k nimž se hlásíme i tím, že stojíme za Ukrajinou.

K dnešku máme:

Díky za nezapomenutelný druhý rok! ✌

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Proč učíme angličtinu na volné noze

Lektorka angličtiny Nina Hanáková slaví 18 let od chvíle, co se dala na volnou nohu. Při té příležitosti stručně shrnula své dosavadní zkušenosti a zároveň oslovila další kolegyně s dotazem do článku Proč učíme angličtinu na volné noze?

„Občas je to těžké. Musíte být disciplinovaní, umět dobře hospodařit s časem. Musíte hrát mnoho různých rolí — být odborníkem ve svém oboru, podnikatelem, marketérem, organizátorem akcí, účetním… Někdy je méně práce a plat není pravidelný. Ale stejně bych neměnila.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

RemoteUkraine

RemoteUkraine je mezinárodní charitativní projekt, který pomáhá ukrajinským uprchlíkům najít práci a zakázky včetně těch na volné noze. Může jít o práci na dálku nebo osobně, na částečný či plný úvazek. A najímat lze z jakékoliv země.

Pokud víte o někom, komu by mohla být služba prospěšná, neváhejte odkaz sdílet. Nebo můžete zveřejnit vlastní nabídku.

Registrace je pro obě strany zdarma a vybrané profesionály můžete oslovit i napřímo. Platforma už má přes 3500 registrovaných uživatelů napříč obory (IT, marketing, obchod, průmysl…).

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Podnikání a hodnoty

„Zdravě podnikat se dá aniž by člověk musel být tvrdý. Nemusím se do ničeho nutit nebo lámat přes koleno. Jde podnikat eticky, ekologicky a mít funkční byznys i s lidským přístupem.“

Zuzana Bílková, naše členka a majitelka beskydské manufaktury na vlněné přikrývky a lůžkoviny Besky, v příjemném osobním audio rozhovoru pro Noční Mikrofórum Českého rozhlasu — přibližuje hodnoty, na kterých v podnikání staví, pozadí výroby, i na co je ve svém byznyse nejvíce hrdá.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Pomáhej Ukrajině

Pokud přemýšlíte, jak pomoci Ukrajincům nejen materiálně či finančně, ale třeba i svou expertizou, podívejte se na web Pomáhej Ukrajině, kterou provozuje Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR (členy jsou mj. Člověk v tísni, ADRA, Amnesty International ad.).

Přes jednoduchý formulář můžete nabídnout podporu v celé řadě oblastí, ať už jde o tlumočení, právní poradenství, doučování nebo např. administrativní pomoc v institucích. Na nabídky pak mohou přímo reagovat organizace, které danou pomoc hledají.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Deník N: 25 článků zdarma

Deník N už má přes 25.000 platících odběratelů, moc gratulujeme.

Při této příležitosti odemkli 25 článků o válce na Ukrajině — možná i jako připomínku, jak zásadní jsou nezávislá média pro svobodný svět, ve kterém máme to štěstí žít. Info o předplatném najdete zde.

P.S. V roce 2018 jsme natočili o chystaném spuštění nového média krátký rozhovor s Honzou Simkaničem, který Deník N řídí.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Stojíme za Ukrajinou

Úvodník dnešního newsletteru Na volné noze:

Nezávislost. Volnost. Svoboda.

Že všichni odsuzujeme ruský útok na Ukrajinu a s napětím sledujeme další vývoj, je zjevné. Nassim Taleb to komentoval tak, že „zatímco v běžných časech je 99,9 % zpravodajství šum, posledních pár dní je všechno signál“ — a má pravdu.

Útok na Ukrajinu je strašlivým aktem války proti zemi, která se rozhodla přijmout naše západní, demokratické hodnoty a jako taková si zaslouží veškerou naši podporu a pomoc — nejspíš s výjimkou té přímé vojenské, protože ruský diktátor Vladimir Putin vyhrožuje jadernou odvetou.

Žádná diktatura, ani ta ruská, nestrpí lidi, kteří jsou nezávislí a podnikaví, svobodně říkají, co si myslí, a chtějí volně rozhodovat o svém životě, majetku i demokratickém rozdělení moci. Ruská invaze tak představuje zásadní ohrožení světového pořádku a hodnot, které jsou stěžejní i pro většinu z nás na volné noze: Nezávislost. Volnost. Svoboda.

Zlo, kterému teď Ukrajina a celý Západ čelí, rostlo pozvolna. Proto bych dnes rád zde v úvodu zmínil pár zdrojů, které umožňují současnou situaci chápat v širších souvislostech a aktuální vývoj jen potvrzuje jejich relevanci:

  1. Všichni muži Kremlu Michaila Zygara je kniha, která precizně dokumentuje Putinův vzestup k moci a to, jak uvažuje a taktizuje mj. i v situacích jako tato. České vydání už nejspíš seženete jen v knihovně, takže zbývá buď anglické All the Kremlin’s Men nebo ještě lépe slovenské Všetci mocní Kremľa od Absyntu, které jsem četl i já. Zásadní kniha o putinovském Rusku jasně naznačuje, co lze od Putina čekat.
  2. Rudý zákon (angl. Red Notice) od Billa Browdera nabízí obdobný vhled americkou optikou. Bill se vypracoval v jednoho z nejúspěšnějších západních investorů v postsovětském Rusku a jeho zájmy se tak nevyhnutelně časem střetly s Putinovými. Výsledkem byla smrt blízkého Billova spolupracovníka Sergeje Magnitského, pod jehož jménem pak prosadil tvrdé západní sankce proti konkrétním ruským činitelům. Nyní je Browder pro zabavení Putinova majetku zaparkovaného na Západě, podobně jako dlouholetý Putinův kritik a autor knihy Winter Is Coming, Garry Kasparov.
  3. V této souvislosti nelze nezmínit video Alexeje Navalného o Putinově osobní historii a opulentním soukromém paláci, který si potají vybudoval za miliardy dolarů na dobře utajeném a střeženém místě. Líčí jej jako člověka posedlého majetkem a Rusko jako kleptokracii, v níž je dnes Putinovým zájmům podřízeno vše. 2hodinové video má už na YouTube 122 miliónů zhlédnutí a naprosto perfektně ilustruje, co je Putin zač.
  4. The Economist považuji dlouhodobě za nejlepší a nejvyváženější ekonomicky orientované médium. Pokud jde o komentování globálního politického dění a jeho dopadů na podnikání a trhy, prakticky vždy nabízí hluboký vhled, inteligentní analýzu a znalost současných i historických souvislostí. Je to dobrý průvodce jakoukoli krizí, tu současnou nevyjímaje. Předplatné mám už spoustu let, odběr lze ale snadno vyzkoušet i zdarma.

Sláva Ukrajině!

Robert Vlach

P.S. Za naši rodinu dnes posíláme 50.000 Kč na humanitární pomoc Ukrajině přes Člověka v tísni. Pomáhat lze i mnoha jinými cestami a způsoby, jejichž ucelený přehled najdete na tomto webu.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Kurz podnikání

Masarykova univerzita tento týden startuje už 3. semestr Od UČO k IČO — úspěšného kurzu podnikání na volné noze, který je průkopnickým počinem nejen v Česku, ale i v rámci širší Evropy.

Kapacita 100 studentů je opět beznadějně zaplněná díky úžasným řečníkům. O své zkušenosti s podnikáním se podělí Eliška Vyhnánková, Petr Mára, Margareta Křížová, Alice Kavková, Petr Pouchlý, Bohdana Goliášová, Markéta Ubíková, Pavel Minář, Barbora Baronová, Radek Hrachovec či Hana Jadavan a na přípravě kurzu se od začátku podílí Robert Vlach.

Studenty tak čeká pár měsíců ve společnosti zkušených profesionálů a kdo ví, třeba se někteří na volnou nohu také vydají.

P.S. O projektu jsme několikrát psali i na našem blogu:

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Mastermind skupiny: otázky a odpovědi

Pavel Ovesný napsal pro náš blog před pár roky výborný článek o mastermind skupinách a jak mohou být pro freelancery přínosné. Na původní text teď navázal novým příspěvkem, kde reaguje na několik častých dotazů k tématu.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Kamnář Honza Křivonožka

Kamnář a náš člen Honza Křivonožka, oceněný mj. jako Živnostník roku 2017, v rozhovoru přibližuje své řemeslo i profesní dráhu — od studia teoretické fyziky na Matematicko-fyzikální fakultě po kachlové sporáky a kamna, které dnes staví.

„Bral jsem studium jako výzvu, jestli to zvládnu, ale měl jsem zároveň potřebu vyvažovat to tradičními řemesly a dalšími aktivitami.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí