Novinky ze světa podnikání na volné noze

Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Zobrazuji č. 1511-1520 z celkem 1865 novinek

Coworkingy na jednom webu

Vypadá to, že coworkingy už dneska najdete i v kostele v německých Cáchách nebo na národním fotbalovém stadionu ve Varšavě. Na webu CoworkBooking je podobně netradičních míst pro práci hned několik, ale primárně tam mají zalistovaných tisíce klasických coworků po celém světě.

Tenhle český projekt si dal za cíl fungovat podobně jako Booking, jen pro sdílené kanceláře. Zatím jede v betě, ale už teď nabízí dost dobrý přehled míst pro práci.

A k tomu ještě loňský rozhovor se zakladatelem Jiřím Opletalem.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Tři zákony produktivity

Znáte tři Newtonovy zákony… Produktivity?

  1. Objekty v pohybu mají sklon k tomu zůstat v pohybu. Překonejte prokrastinaci a najděte způsob, jak začít s daným úkolem za méně než 2 minuty. Třeba tím, že si ho rozdělíte na menší části.
  2. Nejde jen o to pracovat tvrdě. Důležité je nasměrovat svou pozornost na ty správné věci. Máte omezené množství sil, a proto záleží na tom, kde je aplikujete.
  3. Vaše produktivita je v rovnováze s protichůdnými silami. Pokud chcete být produktivnější, můžete buď překonat bariéry, nebo odstranit nepřátelské síly (stres, nedostatek spánku nebo snaha zvládnout příliš úkolů najednou). Druhá možnost se každopádně zdá být méně stresující.

Více v tomto článku.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Kolečko networkingů

Ještě než napadne sníh, sejdeme se na posledním letošním kolečku networkingů pro freelancery v Praze, Brně a Ostravě, které vychází hezky na první prosincový týden. V pražské Paralelní Polis se mimochodem tentokrát potkáme v nejvyšším patře budovy. Vstup je zdarma, stačí jen zakliknout účast v události. Těšíme se na vás.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Dvě strany dohody

„Dobrý obchod musí být vyvážený. Ale zatímco klienti obvykle ví, co chtějí, a nemají problém si o to říct, freelanceři často vlastní zájmy zanedbávají a tají,“ píše Robert Vlach v novém článku na blogu Na volné noze o tom jak nezanedbávat svou stranu dealu.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Rady začínajícím freelancerům

Výsledky každoročního průzkumu Freelancing in America 2019 jsou letos super-zajímavé. Pro Freelancers Union a Upwork jde už o šestý ročník a tentokrát se 6000 tisíc oslovených profesionálů zeptali mj. na to, jaké rady by dali začínajícím freelancerům. Tady je 5 nejčastějších odpovědí:

  1. Zrešeršujte si poptávku po svých dovednostech / službách.
  2. Mějte freelancing na začátku jako bokovku, než se do toho ponoříte naplno.
  3. Propojte se a mluvte s dalšími profesionály na volné noze.
  4. Vzdělávejte se a choďte na školení, které vám pomohou rozvíjet vaše dovednosti.
  5. Vyhledejte mentory nebo kouče.

Za přečtení každopádně stojí celý průzkum. Stručnou infografiku najdete tady.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Dvě strany dealu

Dobrý obchod musí být vyvážený. Ale zatímco klienti obvykle ví, co chtějí, a nemají problém si o to říct, freelanceři často vlastní zájmy zanedbávají a tají.

Číst dál

5. narozeniny Impact Hub Ostrava

Milý Hube, přejeme ti, ať máš členů jako smetí. Hodně lásky, hlavně zdraví, akce ať tě pořád baví. Strom Olivie ať roste z vody, tak jako ty do pohody. Prostě ať to v Ostravě šlape, drž se, zdravíme tě, chlape. Vše nejlepší za celý tým Na volné noze.

A co vy, dorazíte tento čtvrtek 28. listopadu oslavit už 5. narozeniny Impact Hub Ostrava? My tam určitě budeme.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Cowork Impact Hub Ostrava

Impact Hub Ostrava tvoří po pěti letech od otevření nedílnou součást koloritu města. Schází se tu živá komunita podnikavých profesionálů, kteří chodí do coworkingu pracovat nebo tady navštěvují některou z desítek akcí — od března 2017 k nim patří také setkání našeho think-tanku a večerní networking Na volné noze.

Členité prostory ostravského Hubu nabízí vše, co profesionál od coworkingu potřebuje: open space s kuchyňkou a barem, zasedačky k pořádání workshopů a školení i několik pater kanceláří pro větší týmy. A jak se dozvíte ve videomedailonku, když dorazíte, pozvou vás i na kafe.

Přejeme příjemný poslech na YouTube:

V této sérii krátkých videí vám představujeme nejzajímavější české coworky z našeho seznamu.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Online kurz marketingu

Jindřich Fáborský spolu s týmem Marketing Festivalu navazuje na úspěšný Digisemestr a spouští nový projekt – online kurz marketingu v e-commerce, do kterého se zapojilo 30 uznávaných profesionálů, ať už je to SEO konzultant Pavel Cody Ungr, advokátka Petra Kristína Dolejšová nebo UX designer Jan Kvasnička.

Přes 25 hodin vzdělávacích videí ve 27 lekcích, které pokrývají e-commerce, copywriting, SEO, remarketing, videoreklamu, právo pro eshopy a další témata. Na české poměry je to rozhodně unikátní projekt a pokud jste neměli příležitost vyrazit na Digisemestr osobně, tohle je dobrá šance. Prvních 200 registrovaných mimochodem může využít výhodnější cenu.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Frontendisti — Profesní komunita

O nás Na volné noze je známo, že milujeme všechny profesní komunity založené s dobrou myšlenkou pomáhat si a spojovat. No a jednou z těch moc sympatických jsou Frontendisti, pro frontend developery. Mají nejen Fb stránku a skupinu, ale pořádají také meetupy v Praze, Brně, Plzni a Ostravě.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí